مدت زمان تقریبی مطالعه : 17 دقیقه

مفهوم گسترده شبکه جهانی اینترنت ،ابزارهای متعدد و نوینی را ارائه کرده است.امروزه یکی ازابزارهای بسیارمهم درارائه اطلاعات ، خدمات ، و تبلیغات کالا ها و… استفاده از اینترنت است. ابزارهایی نظیر پست الکترونیکی ، تلفن اینترنتی و ده ها ابزار دیگر . یکی از این ابزارها که به صورت گسترده ایی رواج پیدا کرده است وب سایت است . ابزار قدرتمند و پیشرفته ایی که هم اکنون برای محاسبه کمی تعداد آنها می بایست از کلمه میلیارد استفاده کرد .وب سایت ، فضایی را در اختیار ما می گذارد تا آنچه رامی خواهیم به صورت یک ویترین اختصاصی در معرض دید جهانی قرار دهیم ، محیطی برای نمایش عملکرد ها ، خدمات ، فعالیت ها ، کالاها ، ابزار ها و…. با استفاده از ابزارهای نمایشی حرفه ای و جذاب و همچنین به زبان های متعدد ، فضای مجازی را برای فرهنگ سازی ، تعامل های گروهی ، تجارت و…. به وجود می آورد . این مقاله در مورد طراحی وب وعناصر مهم در طراحی وب تهیه شده است . وشامل مواردی چون (وب سایت –مراحل ساخت وب سایتطراحی وب سایت – واهمیت رنگ در طراحی سایت )و در نهایت به عنصر مهم در فضای مجازی یعنی مخاطب و نقش آن در رسانه ها (به ویژه اینترنت و طراحی سایت) پرداخته شده است .

اگر نیازمند یک سایت حرفه ای ، زیبا و ارزان هستید در کنار شما هستیم – برای ورود به سایت ساز آرت دیزاین کلیک کنید

وب سایت چیست ؟
وب سایت مجموعه ایی از صفحات مرتبط به یکدیگر است که انبوهی از اطلاعات را در قالب متن ، تصویر ، صدا و فیلم در اختیار بیننده قرار می دهد .
البته تمام اشخاص وسازمان هامی توانند وب سایت داشته باشند . به جرات میتوان گفت که سریعترین و بهترین راه معرفی فعالیت ها ، محصولات ، و شرکت ها وب سایت است .

مزایای وب سایت چیست ؟
* در دسترس بودن بدون محدودیت مکانی وزمانی
* استفاده از فن آوری بین المللی برای نمایش عملکرد ها ، خدمات ، فعالیت ها ، کالاها ، ابزارها و… (می توان کلیه اطلاعات مربوط به یک سازمان ، مانند بیوگرافی ، حوزه فعالیت ، ومحصولات را در قالب یک کاتالوگ جامع ایجاد کرد ( با این تفاوت که بر خلاف کاتالوگ های عادی نیازی به چاپ و توزیع این کاتالوگ نخواهد بود و به سهولت و در کمترین زمان برای کلیه افرادی که به اینترنت متصل هستند قابل دسترس خواهد بود )
* سادگی ارتباط با مخاطبین خاص وعام
*بهره گیری از رسانه وسیع تبلیغی
*مقرون به صرفه بودن
* ارائه نمایشی قدرتمند وجذاب ، ومعرفی پویای خود
و….

انواع سایت

از لحاظ نحوه طراحی واجراو مدیریت فنی دو نوع سایت وجود دارد :
وب سایت های ایستا: این وب سایت ها بیشتر حالت اطلاع رسانی ومعرفی عملکردها ، خدمات ، فعالیت ها ، کالاها ، ابزارها و… دارند . که دارای حالت نمایشی ثابت وصفحات معین هستند .
وب سایت های پویا :این وب سایت ها کلا ً با زبان های برنامه نویسی تخصصی تحت اینترنت ساخته می شوند ، حالت نمایشی پویا ومتغییری دارند ، قابل کنترل و مدیریت هستند ، دارای ارتباط تعاملی با کاربر می باشند .

از نظر تقسیم بندی هدف سایت ، انواع زیر قابل ارائه هستند :
اطلاع رسانی ، تجاری ، فرهنگی ، آموزشی ، تبادل نظر واطلاعات وسرگرمی
انواع تقسیم بندی های مختلف دیگر نیز وجود دارند از جمله بر اساس مخاطبان سایت ، زبان ونوع ارائه اطلاعات و….

چگونه میتوان یک وب سایت راه اندازی کرد ؟

در راه انداری یک وب سایت اختصاصی ابتدا باید دو مرحله را انجام داد . یک ، اسمی را برای وب سایت انتخاب کرد و دو ، مقدار فضای مورد نیاز را تعیین نمود .
گام اول :
همانطور که هر شرکت یا هر شخص دارای مشخصاتی یکتا نظیر : اسم ، آدرس و یا آرم می باشد ، هر فرد حقیقی یا حقوقی جهت حضور در اینترنت می بایست یک نام و آدرس مجزا برای خود داشته باشد . این آدرس مجزا و انحصاری اصطلاحا ً با نام Domain یا دامنه شناخته می گردد . هر دامنه دارای 3 قسمت اصلی است که با نقطه از هم جدا می شود :

بخش اول: Host : بیانگر میزبان صفحات سایت می باشد که کاربر را به صفحات طراحی شده سوق می دهد .

از آنجایی که این صفحات می بایست در هر زمان و از هر مکانی قابل رویت باشد ، می بایست صفحات طراحی شده را بر روی یک کامپیوتر که دائما ً به اینترنت متصل می باشد قرارداد . این کامپیوتر که معمولا ً سروری قوی با امکانات متعدد می باشد در مکانی قرار گرفته که با خطوط پرسرعت به شبکه اینترنت متصل بوده و کلیه موارد امنیتی و ایمنی را دارا می باشد . اصطلاحا ً به این سرور میزبان وب گفته می شود ، همانطور که در تعریف میزبان وب آمد .

میزبان وب دو وظیفه اصلی دارد :

  • اتصال دائم به اینترنت
  • ارائه سرویس

بخش دوم : Domain : نشان دهنده نام می باشد که این نام نمی بایست قبلا ً توسط فرد دیگری دریافت شده باشد.

بخش سوم :Zone:هر پسوند نشان دهنده زمینه کاری و محدوده فعالیت سایت یا صاحب آنDomain می باشد.
انواع پسوند های دامین :
پسوند های بسیار زیادی برای دامین ها وجود دارند که متداول ترین آنها عبارتند از org , biz , info ,cc , tv , ws ,com , net و….
com  : این پسوند نشان دهنده این است که سایت ، مربوط به یک شرکت تجاری بین المللی است ( امروزه این پسوند به قدری متداول می باشد که اکثر مردم تصورشان این است که تنها این پسوند وجود دارد )
net : پسوند شبکه ها ، گروه ها و تیم های رایانه ایی و شرکت های ارائه خدمات اینترنتی (Isp )
org : پسوند ارگانها و تشکیلات سازمانی
پسوند ارگان ها ، شرکت ها و تشکیلات تجاریBiz
نمونه دیگر پسوند ها انتخاب پسوند ملی است ، برای نمونهir . پسوند ملی واختصاصی کشور جمهوری اسلامی ایران است .

طراحی سایت چیست ؟

عملا ً بخش نرم افزاری یک سایت را شامل می شود . بخشی که محتوای یک وب سایت جمع آوری ، طراحی و اجرا می گردد . هدف طراحی یک سایت خلق محیطی جذاب ، ماثر و گویا برای مخاصبان آن است . ایجاد گرافیک زیبا ، جلوه های نمایشی و معرفی کامل امکانات همگی از خصوصیات طراحی حرفه ایی یک وب سایت می باشد . این بخش شامل چند مرحله فنی است :
الف) جمع اوری اطلاعات خام مورد نیاز وب سایت اعم از متون ، چارتها ، نمودارها ، تصاویر ، فیلم و…
ب) ویرایش کلیه اطلاعات خام و ترجمه متون ( در صورت لزوم )
ج) طراحی گرافیکی سایت ، ساخت لوگو ها و بنر های انیمیشن و…
د) برنامه نویسی وکد نویسی مورد نیاز سایت
ه) تست نهایی بر روی کامپیوتر و سرور

اصولا ً سایت ها در دو شکل متفاوت طراحی می شوند ، نوع رایج آن html بوده ولی flash نیز در بر خی از سایت ها استفاده می گردد .
اگر سایت به صورت html نوشته شود ، حین خوانده شدن توسط بازدید کنندگان به سرعت بسیار بالاتری نسبت به نوع flash آن مشاهده می شود . و به لحاظسرعت پایین اینترنت در ایران این نوع سایت کارایی بیشتری دارد .علاوه بر آن موتو رهای جستجوگر نظیر google,yahoo, altavistateoma , netscap.و… به راحتی می توانند محتویات سایت را بخوانند که این امر یک نکته مثبت برای نوع html می باشد .

از طرفی html دا رای معایبی نیز می باشد . بازدیدکنندگان به راحتی می توانند مطالب وتصاویر وحتی نوع طراحی سایت را ذخیره کنند .

نرم افزار flash
نرم افزار فلش از شرکت macromedia نرم افزاری است که شرکت ماکرومدیا به عنوان یک راه حل در مرحله اول ایجاد کرد برای انتقال تصاویر vector بر روی وب .( در یک نرم افزار گرافیک vector اگر بخواهیم یک خط ترسیم کنیم ، نرم افزار گرافیک وکتور برای ترسیم مختصات نقطه شروع ومختصات نقطه پایان را در خودش ذخیره می کند )
Flash به تدریج تکامل پیدا کرد ، ودر آن بحث هایی چون انیمیشن ، موزیک ، و بحث برنامه نویسی مطرح شد .

انیمیشن 
پویا نمایی یا انیمیشن به فرآیندی گفته می شود که طی آن هر قالب یک فیلم تک تک درست می شود . این قالب ها را می توان یا به گونه نگاره های رایانه ایی یا عکس برداری از یک نقاشی یا با پدید آوردن تغییرات پی در پی یک مدل وگرفتن عکس از آنها پدید آورد .هنگامی که قالب ها را به هم بریسیم و فیلم حاصل از آن را با سرعت 16 قالب در ثانیه یا بیشتر بنگریم ، این پندار پیش می آید که حرکتی پیوسته در جریان است . قالب فلش تماشای پویا نمائی بر روی اینترنت را شدنی می سازد .

طرز کار برنامه های ضد ویروس
ضد ویروس اصطلاحی است که به برنامه یا مجموعه ای از برنامه ها اطلاق می شود که برای محافظت از کامپیوتر ها در برابر ویروس ها استفاده می شوند. مهم ترین قسمت هر برنامه ضد ویروس موتور اسکن (Scanning engine) آن است. جزئیات عملکرد هر موتور متفاوت است ولی همه آنها وظیفه اصلی شناسایی فایل های آلوده به ویروس را با استفاده از فایل امضای ویروس ها بر عهده دارند. فایل امضای ویروس یک رشته بایت است که با استفاده از آن می توان ویروس را به صورت یکتا مورد شناسایی قرار داد و از این جهت مشابه اثر انگشت انسان ها می باشد. ضد ویروس متن فایل های موجود در کامپیوتر را با نشانه های ویروس های شناخته شده مقایسه می نماید. در بیشتر موارد در صورتی که فایل آلوده باشد برنامه ضدویروس قادر به پاکسازی آن و از بین بردن ویروس است. در مواردی که این عمل ممکن نیست مکانیزمی برای قرنطینه کردن فایل آلوده وجود دارد و حتی می توان تنظیمات ضدویروس ها را به گونه ای انجام داد که فایل آلوده حذف شود.

اگر نیازمند یک سایت حرفه ای ، زیبا و ارزان هستید در کنار شما هستیم – برای ورود به سایت ساز آرت دیزاین کلیک کنید

قابلیت های نرم افزار های ضدویروس
سطح محافظت نرم افزار بسته به جدید و بروز بودن آن متغیر است. محصولات جدیدتر قابلیت های مانند بروز رسانی خودکار، اسکن های زمان بندی شده، محافظت از سیستم به صورت ماندگار در حافظه و همچنین امکان یکپارچه شدن با برنامه های کاربردی اینترنتی مانند برنامه های e-mail و مرورگرهای وب را دارند. نسخه های قدیمی تر نرم افزارهای ضدویروس تنها یک اسکنر بودند که باید به صورت دستی راه اندازی می شدند. همه نرم افزار های ضدویروس در صورتی که به صورت منظم به روز رسانی شده و عملیات اسکن بر روی دیسک های سخت، تجهیزات قابل انتقال (مانند فلاپی و Zip disk) انجام شود می توانند دستگاه کامپیوتر را در برابر ویروس ها مقاوم کنند. در واقع نقطه برتری محصولات جدید ضد ویروس در قابلیت های آنها برای محافظت از سیستم در مواقعی است که کاربر دانش و یا دقت لازم برای به کارگیری آن را ندارد.

حداقل توقعی که از یک برنامه ضد ویروس خوب می توان داشت این است که در برابر ویروس های boot-sector، ماکرو، اسب های تروا و فایل های اجرایی آلوده به ویروس و کرم اقدامات محافظتی لازم را به عمل آورد. از محصولات جدیدتر می توان انتظار محافظت در برابر صفحات وب، اسکریپت ها، کنترل های ActiveX و اپلت های جاوای خطرناک، همچنین کرم های e-mail را داشت.
1- چگونه می توانم پسورد خود را [در صورت فراموش کردن و یا دزدیده شدن] مجددآ دریافت نمایم؟

به آسانی، تنها کافیست وارد سایت ?https://edit.yahoo.com/config/eval_forgot_pw شوید و پسورد جدید خود را درخواست کنید. اگر اطلاعات مورد نیاز این صفحه را نمی دانید احتیاج به تماس مستقیم با مسئولین سایت Yahoo خواهید داشت. برای دریافت کمک می توانید برای آنها ایمیل ارسال کنید به آدرسهای messenger-abuse@yahoo-inc.com و یا sg-mail@yahoo-inc.com و منتظر پاسخ آنها باشید.

همچنین امکان تماس تلفنی نیز وجود دارد، شماره تلفن های این شرکت عبارتند از:

تلفن : 3300-731-408-1
تلفن : 3300-349-408-1
فاکس : 3301-349-408-1
فاکس : 7847-469-887-1

2- با برنامه های بوتر و مزاحم مشکل دارم . . . چه باید کرد؟

چندین کار معمول برای خلاص شدن از دست افراد مزاحم وجود دارد که شما می توانید هر یک را انجام دهید.

الف: مطمئن باشید که در یک “اتاق جنگ” وارد نشده اید! این روم ها در واقع محلی هستند برای افرادی که می خواهند بوترهای خود را آزمایش کنند. اگر نمی خواهید قربانی اینگونه افراد باشید از وارد شدن به این اتاقها خودداری کنید.

ب: بجای استفاده از نرم افزار معمول یاهو مسنجر از برنامه Java Chat استفاده کنید. با ورود از طریق سایت Yahoo Chat شما می توانید مطمئن باشید که هرگز بوت نخواهید شد.

ج: از نرم افزارهای ضد بوت استفاده کنید. یکی از معروفترین این برنامه ها Y! Tunnel است. این برنامه که کار با آن چندان سخت هم نیست محیطی امن را برای شما محیاء می سازد تا بدون نگرانی از بوت شدن و دیگر برنامه های مخرب به گفتگو با دوستانتان بپردازید.

د: اگر شخصی مزاحم شما شده است با بیان دلایل منطقی نام وی را به یاهو ( abuse@yahoo.com ) معرفی کنید.

ه: اگر بلافاصله پس از وارد شدن به یاهو مسنجر خود، بوت می شوید و فکر می کنید کدهای بوت در آفلاین های شما وارد شده است با استفاده از راهنمای Carbonize در سایت http://www.carbonize.co.uk/Yahoo/boot.php مشکل خود را حل کنید.

3- چگونه می توانم شماره IP خود را متوجه شوم و با آن چه می توان انجام داد؟

اگر از وب کم و یا برنامه های جانبی برای دریافت و ارسال فایل ها استفاده می کنید با استفاده از یک دستور داس می توانید متوجه شماره آی پی خود شوید. در ویندوز 98 با دستور Start>Run>command.com و در ویندوز ایکس پی با دستور Start>Run>cmd در هر دو حالت در پنجره مربوط فرمان netstat را بنویسید.

بدست آوردن شماره آی پی کار چندان سختی نیست و دانستن آن نیز کمک خاصی به شما نمی کند! در حقیقت اکثر کاربران اینترنت دارای آی پی های متغییر هستند که هر روز شماره آن تغییر می کند.

4- چگونه می توانم نوشته های قسمت Statu را پاک کنم؟

روش اول: دانلود نرم افزار Messy Stuff
روش دوم: با استفاده از دستور regedit و تغییر کدهای موجود در مسیر زیر:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\Pager\profiles\\Custom Msgs

5- چرا پیامهای آفلاین من بصورت خودکار پاک می شوند؟

از نسخه 5.6 و 6.0 در یاهو مسنجر این شرکت آفلاین ها را پس از یکبار مشاهده بصورت خودکار پاک می کند. اگر واقعاً به این گزینه احتیاج دارید می توانید از نسخه های قدیمی پیغام رسان یاهو مسنجر مثلاً 5.5 استفاده کنید. برای دریافت نسخه های قدیمی تر یاهو مسنجر سایت http://www.freddys-utilities.co.uk/mess55.php را ببینید.

6- چرا اشتراک (Acount) من بدلیل مشکل امنیتی (Security Reason) بسته شده است؟

در اکثر موارد پیام خطای مربوط به بسته شدن آی دی به آن دلیل است که شخصی سعی داشته است به آی دی شما وارد شود بدون آنکه پسورد آنرا را بداند. در این روش شخص مزاحم با استفاده از برنامه های موجود و یا بصورت دستی مرتباً سعی می کند به آی دی شما وارد شود و اینکار را به دفعات فراوان تکرار می کند. پس از آن سیستم امنیت یاهو متوجه شده و هرگونه ورود به آی دی شما را برای مدت 12 تا 48 ساعت بصورت موقت قفل می کند.

مناسب ترین راه برای باز کردن آی دی در چنین شرایطی استفاده از لینک http://login.yahoo.com/config/login می باشد. کافیست بدون هرگونه اشتباهی به آدرس بالا وارد شوید تا آی دی شما باز شود. اگر از بسته شدن آی دی شما بیش از 48 ساعت گذشته است و هنوز آی دی شما فقل می باشد سعی کنید با مسئولان بخش cc-advoc@yahoo-inc.com تماس برقرار کنید و محترمانه مشکل خود را مطرح کنید.

نکته دیگری که باید در رابطه با قفل شدن یک آی دی بدانید آن است که در برخی موارد هنگام استفاده از برنامه های مشابه یاهو مسنجر ،اگر نام یکی از دوستانتان را از لیست خود پاک کنید، این احتمال وجود دارد که یاهو آی دی مسنجر شما را برای مدتی قفل کند.

7- آیا کسی می تواند بدون آنکه متوجه شوم تصاویر وب کم (WebCam) من را نگاه کند؟

مطمئن باشید پاسخ این سوال خیر است. تنها راهی که امکان دارد شخصی از وب کم شما استفاده نماید آن است که سیستم شما توسط یک تروجان آلوده شده باشد. فریب کاربرانی که تازه با محیط اینترنت آشنا شده اند شاید راه آسانی باشد با توجه به آنکه امروزه انواع فراوانی از این تروجان ها وجود دارد.

اگر یک تروجان در سیستم شما نصب شود فرد مهاجم می تواند علاوه بر در اختیار گرفتن کنترل سیستم شما متوجه اجرای برنامه های دیگری همچون یاهو مسنجر و وب کم نیز شود. اگر می خواهید مطمئن شوید که سیستم شما به یک تروجان و یا ویروس آلوده نشده است آنرا با یک ویروس یاب مطمئن اسکن کنید.

8- آیا می توانم تصاویر وب کم خود و یا دوستم را ذخیر نمایم؟

بله، برای دریافت اینگونه برنامه ها به آدرس http://www.bigblueball.com/forums/topic.asp?TOPIC_ID=731 مراجعه کنید.

9- هنگامی که یاهو مسنجر خود را خاموش می کنم آی دی من کماکان روشن باقی می ماند، مشکل چیست؟

این امر می تواند به دلیل آن باشد که هنگام خروج از یاهو مسنجر تنظیمات در قسمت Conection بر روی Proxy قرار گرفته است.

10- آیا امکان دارد اشتراک یاهو خود را برای همیشه پاک نمایم؟

شما می توانید اشتراک یاهو خود را برای همیشه حذف نمایید اما باید توجه داشته باشید که پس از آن علاوه بر آی دی، ایمیل ها و صندوق پست الکترونیک و همچنین آلبوم عکس های یاهو ی شما نیز پاک می شوند. به محض آنکه اشتراک خود را حذف کردید، دیگر بازگشت آن امکان پذیر نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لینک http://help.yahoo.com/help/us/edit/edit-23.html را مشاهده کنید.

11- چگونه می توانم آی دی خود از لیست یاهو مسنجر دیگران پاک نمایم؟

در حال حاضر بهترین نرم افزار برای حذف آی دی خود از یاهو مسنجر دیگران “DenyBuddy” است که در سایت www.shiftthis.net/shifty.htm برای دانلود قرار دارد.

12- اگر در Chat Roomها بوت شدم چه کاری باید انجام دهم؟

اگر فکر می کنید در معرض حمله افراد خرابکار و مزاحم قرار گرفته اید و به محض ورود به اتاقهای گفتگوی یاهو مورد آزار آنها قرار می گیرید بهترین کار آن است که از طریق آدرس ایمیل abuse@yahoo.com نام آن افراد را گزارش کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://www.wiredpatrol.org/ مراجعه کنید.

13- از کجا می توان نسخه جاوا از یاهو مسنجر را دریافت کنم؟
به آسانی، برای دسترسی به نسخه جاوا از یاهو مسنجر تنها کافی است وارد صفحه http://messenger.yahoo.com/webmsgr/fmsgr.php شوید

طراحی سایت های تجارت الکترونیکی

طراحی یک سایت تجارت الکترونیک بسیار جدی تر و مشکل تر از داشتن یک سایت جالب برای بازدید کننده است. هر چند جذابیت سایت عامل مهمی است اما باید به همان اندازه به کارایی سایت نیز اهمیت داده شود. به نظر می رسد که بسیاری از طراحان وب روی ظاهر سایت بیشتر از کارایی آن تمرکز می کنند. اما بازدیدکننده ای که به علت ضعف کارآیی، از سایت نا امید می شود، به سرعت سایت را ترک خواهد کرد و هرگز بازنخواهد گشت.
در طراحی سایتهای تجارت الکترونیکی به اطلاعات پایه ای در زمینه طراحی سایت و کمی تجربه و تمرین احتیاج است. طراحی این سایتها اصول اولیه ای دارند که اگر آنها را رعایت نکنید، متاسفانه هیچ وقت نخواهید توانست سایت خود را از نظر امکانات و کارآیی به حدی برسانید که بازدیدکنندگان را راضی نمایید.
برای ایجاد فروش بیشتر از طریق سایت روی نکات زیر تمرکز کنید.
1- زمان LOAD ، اندازه صفحات و سیستم هدایت بازدیدکننده در سایت
صفحاتی که به کندی ظاهر می شوند، صفحات بسیار بزرگ یا بسیار کوچک و دشواری حرکت در سایت، هر کدام به تنهایی کافی هستند تا بازدیدکننده را خسته و نا امید نمایند. بازدیدکننده هرگز نباید منتظر ظاهر شدن صفحات بماند، هرگز نباید برای خواندن اطلاعات مورد نظرش صفحه را بالا و پایین کند و هرگز نباید برای اطلاعاتی در مورد خرید اجناس مورد نظرش، با دشواری تمام سایت را جستجو کند.
سایتهای دارای صفحات مرتب، سریع و هدفمند معمولا در امر فروش نیز موفق تر هستند.
برای اطمینان از سرعت بالا آمدن سایت خود به آدرس زیر مراجعه نمایید:
http://www.tracert.com
این سایت از روی سایز صفحات و حجم اطلاعات شما، سرعت را حدس نمی زند بلکه به راستی از نقاط مختلف جهان به سایت شما وصل می شود و سرعت متوسط بالا آمدن سایت را به شما برمی گرداند.
2- استفاده کمتر از عوامل گرافیکی
اگرچه عوامل گرافیکی فریبنده و جذاب به نظر می رسند، اما معمولا برای فروش موثر نیستند. حتی در صورت استفاده زیاد ممکن است نتیجه برعکس ایجاد کند. زیرا باعث خواهند شد که سرعت سایت بسیار پایین بیاید و ضمنا ممکن است ذهن بینندگان سایت را از هدف اصلی سایت که فروش است، دور نمایند. اگر لازم است که از عوامل گرافیکی استفاده کنید باید تصاویر مناسب برای سایت انتخاب نمایید و سایز آنها را تا حد ممکن کوچک کنید. اکثر تصاویر گرافیکی را می توان حدود 20 درصد کوچک کرد بدون آن که لطمه ای به کیفیت و تاثیر تصویر وارد شود.
در سایت زیر ابزار مفیدی برای بهینه سازی تصاویر گرافیکی برای استفاده در محیط وب وجود دارد:
http://www.netmechanic.com/accelerate.htm
3- استفاده از CSS (cascading style sheet)
با استفاده از فایل های CSS می توانید بسیاری از تگ های تکراری html مانند Font را حذف نمایید. این گونه تگ ها معمولا 5 تا 7 درصد حجم صفحات شما را اشغال می کنند. تصور کنید که در صورت داشتن 100 صفحه در سایت، در چه حجمی صرفه جویی خواهید کرد.
4- شکستن سایت به جدولهای (table) کوچکتر
به جای قرار دادن کل صفحه در یک جدول بزرگ، آن را به بخش های کوچکتر تقسیم نمایید. با این کار هنگام ورود بازدیدکننده بخشهای مختلف صفحه شما به تدریج ظاهر می شوند و بازدیدکننده مجبور نمی شود مدت زمان زیادی به صفحه سفید خیره شود تا صفحه شما بالا بیاید. این نکته از مواردی است که معمولا فراموش می شود.
5- استفاده از نقشه سایت
نقشه سایت نه تنها باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو می شود، بلکه در واقع راهنمای بازدیدکنندگان سایت به شمار می آید و از سردرگمی آنها در سایتهای بزرگ مانند سایتهای تجارت الکترونیک جلوگیری می کند. نقشه سایت همانگونه که از نام آن مشخص است باید نشاندهنده مسیرهایی باشد که بازدیدکنندگان می توانند در سایت شما طی کنند. موتورهای جستجو نیز از روی همین نقشه، سایت شما را پیمایش می کنند. بنابراین نقشه سایت یکی از عوامل ضروری سایت های تجارت الکترونیک محسوب می شوند.
6- محتویات غنی
محتویاتی که شامل کلمات کلیدی باشند و هدفمند و با رعایت اصول نوشته شده باشند، باعث افزایش رتبه در موتورهای جستجو می شوند. همچنین بازدیدکننده را علاقمند خواهند کرد که از شما خرید کند. همانطور که شیوه نوشتاری غلط باعث راندن مشتریان خواهد شد و عدم وجود کلمات کلیدی رتبه شما را در موتورهای جستجو پایین خواهد آورد. شیوه نوشتار اولین راه تاثیرگذاری بر روی بازدیدکننده ای است که تازه به سایت شما مراجعه کرده است، بنابراین توجه دقیق و کافی به محتویات سایت معمولا موجب فروش بیشتر خواهد شد.
7- عنوان (title) صفحات
صفحاتی که دارای عنوانهای غنی از کلمات کلیدی هستند، ترافیک زیادی خواهند داشت و ترافیک بیشتر به معنی فروش بیشتر است. این عنوان ها رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود می بخشند. برای صفحات داخلی خود نیز کلمات کلیدی مناسبی در نظر بگیرید. سایتهای تجارت الکترونیک معمولا سایتهای بزرگی هستند. کلمات کلیدی صفحات داخلی و ارتباط این صفحات با هم برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. برای تصاویر محصولات خود حتما از تگ alt استفاده نمایید. عدم وجود این تگ امتیاز منفی بزرگی در رتبه شما ایجاد خواهد کرد.
8- استفاده آسان برای کاربر
پایگاههای تجارت الکترونیک و رویه های فروش که استفاده از آنها دشوار است، مهمترین عامل صرف نظر مشتری از خرید هستند. پایگاه و رویه فروش برای استفاده کاربر باید آسان و به اندازه ای مطمئن باشد که اطلاعات مربوط به فروش و مبالغ پرداختی هرگز از دست نرود.
9- امنیت سایت
سایت فروش باید امن باشد و به بازدیدکننده اطمینان بدهد که اطلاعات شخصی که او به سایت می دهد در مکان مطمئنی قرار می گیرد و به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و یا فروخته نخواهد شد. این موضوع برای خریداران online بسیار اهمیت دارد بنابراین هرگونه تضمین و اطمینان از امنیت سایت باعث بهبود فروش خواهد شد.
10- صفحه تشکر از خریدار
بلافاصله بعد از دریافت سفارش مشتری، در صفحه مخصوصی از او تشکر نمایید. این حسن ادب شما تاثیر مثبتی روی بازدیدکننده خواهد داشت و تضمین خواهد کرد که این فرد تبدیل به مشتری همیشگی شما شود و برای خریدهای بعدی به سایت شما مراجعه کند.
یک سایت تجارت الکترونیک قطعا با سایت های شخصی و یا سایت سازمانهایی که قصد فروش از طریق سایت را ندارند، تفاوت دارد. تمرکز روی طراحی و سیستم هدایت و دیگر جنبه های سایت، همه باید به نحوی باشد که هدف اصلی سایت که همان فروش است، را برآورد.

دلایل اهمیت وب سایت در تجارت الکترونیک
به عنوان یک طراح وب سایت، گمان می کنم که همه مردم در مورد اهمیت وب سایت برای تجارت خود آگاه هستند. هر از گاهی نیز به خود می گویم که شاید هنوز کسانی باشند که این آگاهی را نداشته باشند. شش دلیل که در اینجا عنوان می کنم در واقع از دلایل ابتدائی اهمیت وب سایت شما است.

دلیل اول – وجود وب سایت، اعتبار شما را اقزایش می دهد.
وب سایت تائیر قوی بر اعتماد مشتری های بالقوه دارد. یک طراحی حرفه ای، متن مناسب با توشتار خوب، اطلاعات مقید از محصولات و اطلاعات تماس مناسب باعث افزایش اعتماد مشتریان به شرکت شما می شود. به مردم می فهماند که شما دارای دانش و به روز هستید. اگر شما در طراحی یک سایت با کیفیت و دارای اطلاعات مفید هزینه کنید، مردم حتما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

دلیل دوم – وب سایت باعث می شود شرکت شما در هر زمان و از هر مکان قابل دسترس باشد.
تا آوریل سال 2002 میلادی، فقط در آمریکا، 166 میلیون نفر از مردم روی خط بوده اند. برخی از آنها در جستجوی محصولات و خدمات شما هستند. با داشتن یک سایت وب، شما شرکت خود را برای دنیایی از فرصتها برای دسترسی مردمی که غیر از سایت شما راهی دیگر برای رسیدن به شما ندارند آماده می کنید. با کلیک ساده موس، هر کسی می تواند در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز به شرکت شما دسترسی داشته باشد.

دلیل سوم – وجود وب سایت سهولت ارجاع مشتریان جدید به شرکت شما را فراهم می کند.
برای بسیاری از تجارتها، یک منبع حیاتی برای یافتن مشتریان جدید، ارجاع سایرین است. داشتن وب سایت این امکان را فراهم می کند که مردم به راحتی سایت شما را به دیگران ارجاع دهند. آدرس وب سایت راحت تر از شماره تلفن به خاطر می ماند به علاوه دادن راه های مختلف تماس با شما به مردم، امکان برقراری تماس را بیشتر می کند.

دلیل چهارم – وب سایت یک ابزار قوی فروش است.
فروش محصولات از طریق یک فروشگاه اینترنتی یک راه بسیار عالی برای افزایش فروش است. شما یک ویترین دائمی و سهل الوصول که هزینه آن خیلی کمتر از یک فروشگاه آجری است دارید ضمن اینکه مردم بیشتری امکان دسترسی به آن را دارند. وجود اطلاعات فروش موثر در وب سایت شما، امکان وادار شدن مردم به کلیک روی دکمه خرید را افزایش می دهد. هرچند که شما از طریق اینترنت نتوانید فروش انجام دهید، وب سایت شما یک سرمایه مهم است. وب سایت شما یک شروع برای متقاعد کردن بازدید کنندگان به نیاز آنها به محصولات شما است. شما آنها را برای خرید تحریک می کنید سپس از آنها دعوت می کنید که با شما تماس بگیرند.

دلیل پنجم – وب سایت باعث افزایش ارزش تبلیغات شما می شود.
اضافه کردن آدرس وب سایت در تبلیغات، کارت تجاری و امضاء شرکت، یک راه خوب برای جلب مشتری به شرکت شما است. داشتن آدرس سایت به مردم کمک می کند که هر زمان که در مورد شما می شنوند و یا تبلیغات شما را می بینند، به پیام شما عکس العمل نشان دهند. مراجعه به وب سایت شما راحت تر از نوشتن نامه یا رفتن به مغازه یا حتی تلفن زدن به شما است. مردم اطلاعات شما را به راحتی دریافت می کنند و نیازی نیست برای آقای فروشنده برای کمک صبر کنند. همچنین بازدید از وب سایت خیلی راحت است چون هیچ مغذوریتی وجود ندارد و بازدید کنندگان تحت فشار نیستند.

دلیل ششم – وب سایت به شما کمک می کند با مشتریان بالقوه در ارتباط باشید.
مردم زیادی وجود دارند که به آنچه شما ارائه می کنید علاقمند هستند ولی ممکن است هم اکنون برای خرید آمادگی نداشته باشند. شما باید با آنها در ارتباط باشید تا زمانی که آنها برای خرید آمادگی یافنتد، با خبر شوید. وب سایت یک روش عالی برای تسهیل این فرایند است. شما می توانید از طریق وب سایت خود آدرس تماس مشتریان بالقوه را جمع آوری کنید. سپس می توانید به تناوب، نامه یا خبرنامه برایشان ارسال کنید. در ارتباط ماندن با مردم به تازه ماندن شرکت شما در اذهان کمک می کند.

اگر نیازمند یک سایت حرفه ای ، زیبا و ارزان هستید در کنار شما هستیم – برای ورود به سایت ساز آرت دیزاین کلیک کنید

خوب، شما هر شش راهی را که وب سایت شما به تجارت شما کمک می کند را می دانید. آیا می خواهید این فرصت را برای رقیبان خود رها کنید ؟ حتما جواب شما منفی است. هر روز که صبر کنید، به رقبا این اجازه را که در حیطه فعالیت شما روی خط باشند داده اید. همین امروز این اجازه را از آنها صلب کنید
کامپیوتر
کامپیوتر یک سیستم منحصر به فرد برا ی اسکنر CTاست بنا به فرمت و ساختار تصویر این کامپیوتر باید توانایی حل همزمان 250000معادله را داشته باشد بنابراین کامپیوتر با مشخصات قوی نیازمند است.
این کامپیوتر تقریبا یک سوم قیمت قیمت کل اسکنر CT را شامل می دهد قلب کامپیوتر مورد استفاده در CT میکروپروسسور و حافظه اصلی است.این دو قطعه زمان ما بین تمام اسکن و ظاهر شدن یک تصویر را تعیین می کند که این زمان،زمان بازسازی (reconstruction time) نامیده می شود. هم اکنون زمان بازسازی به کمتر از ثانیه کاهش یافته است. بازده یک آزمون بطور خیلی زیادی وابسته به زمان بازسازی است. مخصوصا هنگامی که تعداد زیادی برش انجام پذیرد.
زمان بازسازی (reconstruction time) زمان ما بین اتمام اسکن و ظاهر شدن تصویر است.
تعدادی از اسکنر های CT به جای استفاده از یک میکروپروسور در بازسازی تصویر از یک آرایه پردازشگر (array processor) استفاده می کنند که این آرایه پردازشگر توانایی محاسبات همزمان بسیار زیادی راخواهد داشت و بطور محسوسی سریعتر از میکروپروسسور است و می تواند زمان بازسازی تصویر را به کمتر از 1ثانیه کاهش دهد

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)