مدت زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

شبکه عصبی سیستم ، کامپیوتری است که رفتاری شبیه به سلول های عصبی مغز انسان دارد ، که توانایی شناسایی گربه ها در یک فیلم را دارد . این فناوری در سرویس گفتار خود استفاده می‌کند . شبکه های عصبی گوگل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون دخالت انسان توانایی تصمیم گیری دارد این شبکه می داند به سراغ چه داده هایی برود و کدام الگوها ، رنگ ها یا اشکال را مورد بررسی قرار دهد . گوگل خود اعلام کرده است طراحی این شبکه به گونه ای است که در سریع ترین زمان ممکن قادر به شناسایی پیچیده ترین اشکال است .

اما این شبکه چگونه کار میکند ؟

نخستین لایه عصبی به دنبال اشکال خیلی ساده شبیه به خطوط منحنی شکل یا رنگ ها می گردد . اگر چنین الگوهایی پیدا کرد یک سیگنال تولید می کند در ادامه تمرکز دومین لایه عصبی روی مجموعه ساده از موضوعات است که در لایه نخست شناسایی شده اند همچنان که بر تعداد لایه ها افزوده می شود لایه ها رفتارهای مشابهی از خود نشان می دهند تا در نهایت به لایه انتزاعی برسند . در بالاترین لایه یک نورون آموزش دیده توانایی تشخیص شکل ها را خواهد داشت . این شبکه به گونه‌ای بوده که در ۱۵.۸ زمان ها موفق به شناسایی گربه های درون یک فیلم شده است .

شبکه عصبی طراحی شده کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد به طور مثال ابزار جستجوی گوگل بدون آنکه به محتوای یک عکس نیاز داشته باشد می تواند آن را شناسایی کند .  خودران های گوگل یکی دیگر از مشتریان شبکه عصبی خواهد بود که توانایی درک محیط پیرامون خود را خواهد داشت .

google now یکی از سرویس‌های گوگل است که از این فناوری استفاده می کند

شبکه های عصبی گوگل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون دخالت انسان توانایی تصمیم گیری دارد این شب که می داند به سراغ چه داده هایی برود و کدام الگوها رنگها یا اشکال را مورد بررسی قرار دهد

Google now چگونه کار میکن ؟

گوگل تنها یک هفته زمان نیاز دارد تا عادت های شما را یاد بگیرد گوگل همانند همتایان خود سیری و کورتانا موجودیت بسیار پیچیده ای است که از الگوریتم ها و فناوری های مختلفی برای ارائه اطلاعات استفاده می کند به عبارت دیگر نمی توان  Google now محصول یک سال کار مداوم شرکت گوگل دانست .

گوگل سال های متمادی است روی مفاهیمی همچون ادراک ، استنباط و استنتاج سرمایه‌گذاری کرده است . نتایجی که امروز از خروجی Google now دریافت می کنیم بر پایه طرح‌های بزرگ گوگل قرار دارد نقشه دانش شاخص ترین پروژه موفقیت آمیز گوگل به شمار می رود امروزه این پروژه توسط سرویس های مختلف گوگل از جمله Google now مورد استفاده قرار می گیرد .  پروژه ای که در بیشتر موارد توانایی ارائه الگوهای تطبیقی هماهنگ با جستجوی کاربر را دارد در کنار فناوری ها و الگوریتم های مورد استفاده گوگل نقشه دانش و شبکه های عصبی دو بازوی قدرتمند گوگل را تشکیل می‌دهد .

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)