مدت زمان تقریبی مطالعه : 20 دقیقه

ابتدااین که شما روی اینترنت با یک سری افراد نخبه سرو کار دارید یعنی افرادی که از یک سری فیلترهایی گذشته اند ، مثلا سواد دارند،به زبان انگلیسی تسلط دارند،یک درجه مشخصی قدرت خرید دارند ،کامپیوتر و امکان دسترسی به اینترنت را نیز دارا هستند. مساله بعدی این است که شما نمی توانید به به بخش های فقیرتر جامعه از روی وب محصول یا خدمات ارایه دهید،شاید همیشه این نخبه گرا بودن اینترنت به نفع شما نباشد.

فرض کنید که شما طرفدار محصولات نایک هستید،شما می توانید از روی سایت نایک برای صفحه نمایشگر کامپیوتر شخصی خود یک کاغذ دیواری انتخاب نمایید و معمولا این کاغذ دیواری ها آرم یا لوگو شرکت را به همراه دارند و هر کس آن راروی صفحه نمایشگر کامپیوتر شما مشاهده نماید به نوعی پیام شما را در یافت کرده است .به طور کلی، مقررات حاکم بر نظام اینترنت عموماً به طور تدریجی، از پایین به بالا، و در طی بحثهای طولانی کارشناسانه شکل می گیرد.
در اینترنت مسابقاتی نیز برگزار می شود که جنبه تبلیغاتی دارند،تصور نمایید که یک تولید کننده برای محصول جدید خود به دنبال یک نام می گردد و پیشنهاددادن یک نام مناسب برای آن محصول را به مسابقه می گذارد. در صورتی که به این قابلیت نیازی ندارید با طی کردن غیرفعال کردن آن میتوانید با آزاد کردن پهنای باند گرفته شده سرعت اینترنت خود را تا حد چشمگیری بالا ببرید. شما می توانید به دلایلی از سایت ها پول نقد دریافت نمایید،حالا یا باپست یا بوسیله شماره کارت اعتباری شما . یک دسته تاکتیکی می باشند و تنها می توانند در عصر ما صادق باشند و ممکن است در آینده این مزایا وجود نداشته باشند.
این سایت دارای بخشهای مختلفی مانند سرمایه گذاری در اینترنت ، سایتهای تبلیغاتی و قسمتهای متنوع دیگر می باشد و راهنمایی مطمئن برای افرادی است که می خواهند درآمد خوبی از اینترنت کسب نمایند. وقتی بحث در مورد یک موضوع به اجماع نظر میرسد، حاصل بحث به صورت سندی به نام (Request RFC for Comment) توسط سازمان (IETF internet Engineering Task Force) شماره گذاری و ثبت می شود. اینترنت که زمانی از بطن دستگاه نظامی آمریکا زاده شد، مسیری کند ولی مطمئن در جهت بین المللی شدن میپیماید و تحولات ICANN در چند سالی که از تأسیس آن میگذرد همواره در جهت کمرنگتر شدن نقش ایالات متحده بوده است. سند RFC1591 هنوز تنها سند بلامناقشه در مدیریت عمومی نظام TLDها محسوب میشود هرچند که چنانکه خواهیم دید بعضی اصول و توصیه های آن عملاً منسوخ شده اند.
در ایران دیدگاه مدرن تبلیغاتی برای عموم حرفه ای ها بوجود نیامده به همین دلیل در بیشتر موارد یک موسسه برنامه حضور در اینترنت خود را روی ویرانه های تفکر قبلی بنا می نهد .من همچنان بر این باور هستم که اینرنت نمی توانست بدون وجود مدل های تجاری خوبی که به آن سمت و سو دادند و سرمایه گذاری کردند و آن را توسعه دادند، این قدر سریع گسترش پیدا کند. شما می توانید با استفاده از کارت اعتباری خود از یکی از فروشگاه های اینترنتی هدیه ای خریداری نموده تا برای وی فرستاده شود اما کوپن هدایا ارزش مالی مشخصی دارد که با آن دوست شما می تواند در همان سایت که کوپن از آن خریداری شده با محدوده قیمت مشخص به سلیقه خود هدیه بخرد. مسایل مالی، پولهای دیجیتالی از دیگرمباحثی است که در سرویس تجارت الکترونیکی نقش اساسی داشته که به آنها اشاره خواهد شد.
پروتکل های گوناگونی برای پیاده سازی تجارت الکترونیک از قبیل OFX ، SSL، IKP ، SET مطرح هستند که زمینه های امنیتی و مالی این سرویس را در شبکه اینترنت پشتیبانی می کنند.3- در حاشیه «کنفرانس سران جهان درباره جامعه اطلاعاتی» (WSIS) که اجلاس اول آن در دسامبر سال جاری در ژنو تشکیل خواهد شد حرکتهایی از سوی اتحادیه مخابراتی جهانی (ITU) به قصد ورود به مدیریت دامنه های اینترنتی مشاهده میشود.یکی دیگر از این جوامع الکترونیک،خدمات رایگان حضور در اینترنت می باشد،شما در سایت خود امکان حضور دیگران را به طور رایگان ایجاد می کنند و از سوی دیگر فضایی برای ارایه آگهی های خود در نظر می گیرید. جالب است بدانید که با انتخاب کشور ایران می توانید به رادیوهای بی بی سی، اخبار IRIB در ساعتهای ۸ و ۱۲ ،رادیو جوان، رادیو پیام و رادیو صدای آمریکا (بخش فارسی) گوش دهید.
اما غیاب سایت (Downtime ) در روی اینترنت- که امری ممکن ومعمول می باشد با احتمال حداقل یک درصد در سال برای بیشتر سایت های تجاری می تواند نه تنها مشتریان شما را سردرگم نماید بلکه نوعی ضد تبلیغ نیز به شمار می رود. سایت هایی در اینترنت موجودند که به شما این سرویس را می دهند ، یعنی شما مشخصات اتومبیل مورد نظر و بودجه خود را بیان می کنید، پس از آن مشاوران یا نرم افزار آنچه را که برای شما مناسب می باشد به شما پیشنهاد می دهند،البته این سایت ها برای خدمات مفصل تر هزینه هایی نیز دریافت می کنند.

اگر این وضع ادامه یابد قطعا در آینده قسمتی از برنامه های بازار یابی و تبلیغات در اینترنت موسسات ایرانی به خارج از کشور ارجاع خواهد شد.اولین مرورگر فارسی به همراه قابلیتهایی چون امکان ورود و دسترسی به کامپیوترهای دیگر- قابلیت ارائه تبلیغات موثر برروی اینترنت – اولین بازارچه اینترنتی بصورت کاملا آن لاین – امکان دریافت اخبار از روی اینترنت بطور اتوماتیک – وب سایت کاملا رایگان – دریافت گزارشات استفاده از اینترنت – محاسبه زمان استفاده از اینترنت – قابلیت نمایش سرعت خط اینترنتی و .
بعضی از سایت ها با دادن تخفیف هایی جلب مشتری می نمایند،مثلا شما در اینترنت مشاهده می کنید که یک دانشگاه الکترونیک چند واحد مجانی به قید قرعه ارایه می کند،شما علاقه مند می شوید که در آن قرعه کشی شرکت نمایید و برای این منظور در دانشگاه ثبت نام می نمایید. سرویس پیام های کوتاه نیز نوع دیگراین جوامع می باشند،مثل پیغام هایی که شما بر روی موبایل خود دریافت می کنید.

وینتون کرف از دهه هفتاد و کارهای اولیه مشترک خودش و رابرت کان روی پروتکل TCP/IP و شبکه آرپانت( جد اینترنت امروزی و اولین شبکه سوییچینگ بسته ای) گفت و از فکر یکی کردن شبکه های مختلف و متفاوت در یک شبکه بزرگ . نتیجه –این مناقشه این است که طراحان گرافیک غالبا کاتالوگ های خوش آب و رنگی را به جای وب سایت به مشتریان خود ارایه می کنند ، برنامه نویسان وب سایت ها را محل نمایش توانایی های فنی خود می کنند و آماتور ها چنان کار را نابسامان انجام می دهد که معمولا مشتریان،حضور در اینترنت را برای مدت طولانی از برنامه تبلیغاتی خود حذف می کنند.
من فکر می کنم با آمدن تلفن های همراه و دیگر وسایل با قابلیت های IPv6 به اینترنت ، کم کم شاهد نیاز و تقاضای واقعی مردم به این پروتکل خواهیم بود . این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد که اطلاعات روی اینترنت را بر روی دستگاه های کوچک بی سیم مانند موبایل مشاهده کنید. وب سایت و طراحی آن در دنیا همواره محل مناقشه بین طراحان گرافیک،برنامه نویسان و توده انبوهی از “علاقه مندان” بوده است . در حقیقت من فکر می کنم اینترنت امروزی با ملاحظه اینکه صدها هزار اپراتور مختلف به صورت موثر در آن دارند با هم همکاری می کنند تا یک سیستم جهانی منسجم را برای عموم مردم شکل بدهند نسبتاً، خوب کار می کند.
هدف این سایت آشنا نمودن بازدید کنندگان با سیستم اعتباری اینترنتی ایگلد ُو تسهیل در تبادلات مالی آن است. جلب اعتماد مشتری نیز اهمیت زیادی دارد،تراکنش های با حجم بالا نیاز به سطح بالایی از اعتماد بین فروشنده و خریدار دارد. این که شما از روی اینترنت به آنهایی که ناتوانایی های جسمانی دارند مانند نابینایان دسترسی محدودی دارید و نمی توانید به آنها محصول و خدمات خود را به راحتی عرضه نمایید خود مساله دیگری است .مورد بعدی ،اتاق های مجازی گفت گو بر روی اینترنت می باشد، به طور مثال شما در یک قسمت از سایت خود یک اتاق گفتگو راه اندازی می نمایید در واقع شما با این عمل سبب شده اید که مردم لحظاتی را در سایت شما صرف نمایندو شما در کنار آن برند خود را مطرح نمایید.
مقررات عمومی و مدیریتی حاکم بر نظام ثبت دامنه در RFC 1591 که در ماه مارس 1994 منتشر شد جمع آوری شده اند. مورد دیگر سایت های نمایشگاهی یا کیوسک است که در داخل نمایشگاه یک یا چند کامپیوتر قرار می دهند و روی آن ها یک سایت موقت که اطلاعاتی در ارتباط با حضور موسسه در نمایشگاه دارد، نمایش می دهند.) را می دهد که انجامش با IPv4 با وجود Network Address Translation روشی برای ترجمه آدرس های IP داخلی یا آدرس های شبکه ای به یک آدرس تک IP جهانی که این امکان را به جند کاربر می دهد که همزمان از یک آدرس IP استفاده کنند و روشی برای محافظت از گروه کامپیوتر ها در برابر دنیای خارج است که گاهی اوقات با پروتکل های end-to-end تداخل می کنند، سخت تر است.در اینترنت آشکارا موضوعات مورد علاقه عمومی وجود دارد مثل اسپم ها، کلاه برداری ها، شکل های گوناگون سوء استفاده از حقوق مولف ویروس ها ، رقابت میان ISPها و غیره که همه این بخش های بزرگ خارج از قلمرو ICANNقرار می گیرند.
کاربران سایت در ازای شرکت در مسابقات اینترنت رایگان هدیه می گیرندو بوسیله امتیازاتی که در مسابقات به دست می آورند امکان خرید اکانت دارند. روش های دیگری نیز موجود ند که این ها هم از اینترنت استفاده می کنند ولی لزوما تحت وب نمی باشند که یکی از آنها پیغام رسان بلا درنگ است مانند. RFCها عملاً نقش قوانین و مقررات حاکم بر مراوده اینترنتی را دارند و دستاندرکاران اینترنت تا زمانی که یک RFC رسماً جای خود را به RFC جدیدتری در همان نداده باشد خود را ملزم به رعایت آن میدانند. نظر خواهی نیز می تواند به عنوان یک ابرازتبلیغاتی به کار رود که البته این نوع تبلیغ به صورت مستقیم صورت نمی گیرد و شما باید برای این که مردم فرم نظر خواهی موجود در وب سایت شما را پر نمایند و نظر خود را نسبت به محصولات و خدمات شما ابراز دارند هزینه هایی را نیز متقبل شوید،اما در نهایت به بهبود کیفیت محصول و خدمات شما کمک خواهد نمود.
امور فنی ثبت دامنه در چند RFC که در دوران اولیه اینترنت نوشته شد مشخص شدهاند و تغییر چندانی تاکنون در آنها صورت نگرفته است. شما می توانید قبل از این که مشتری را پای میز مذاکره بکشانید از روی اینترنت متوجه شوید که چه نوع محصول و خدماتی را نیاز دارد و سپس سرویس دقیق تر و مناسب تری را به مشتری ارایه نمایید.آمار های دقیقی در مورد تعداد استفاده کنندگان اینترنت در ایران وجود ندارد ولی پایین ترین آمارها تعداد استفاده کنندگان اینترنت را 3261/1 و ارایه کنندگان اتصال به اینترنت را 100 موسسه در سال 2002 میلادی بر آورد می کنند.

پوستل که خود نقش مهمی در این دوره از تکامل اینترنت داشت عملاً سازمان IANA (Intenet Assigned Numbers Authority) را که وظیفه تخصیص دامنه ها و شماره های اینترنتی را به عهده دارد اداره میکرد و شخصاً تخصیص بیشتر TLDهای کشوری و نوعی به سازمانها یا اشخاص را تا قبل از مرگش در سال 1998 انجام میداد.
با مطرح شدن فناوری اطلاعات در سطح جهانی و گسترش اینترنت، تجارت الکترونیکی جایگاه مهمی یافته است و در این میان ایران نیز ناگزیر به این عرصه خواهد پیوست.VOIP(انتقال صدا با استفاده از IP، این فناوری برای فرستادن مکالمات صوتی داخل یک شبکه اطلاعاتی مثل اینترنت با استفاده از پروتکل اینترنت بوجود آمده است. شرکت CISCO یکی از اولین شرکت های بزرگی بود که در جولای 1996 سایت تجارت الکترونیکی خود را راه اندازی کرد و بعد از آن تلاش جدی بقیه شرکت ها برای چنین امری آغاز شد.بیشتر اینترنت در دستان بخش خصوصی است، بعضی قسمت ها توسط دولت ها گردانده می شود و بعضی قسمت ها تو سط ارتش و بعضی قسمت ها هم توسط بخش دانشگاهی.
این تحرک در راستای جایگزین کردن یک نظام «بینالدولی» به جای مدیریت پراکنده و بین المللی اینترنت است که شاید مهمترین عامل بالندگی، پویایی و رشد اینترنت بوده است.B2B در جایی استفاده می شود که بخواهیم خرید و فروش عمده را به کمک تجارت الکترونیکی انجام دهیم و خارج از حیطه خرده فروشان عمل نماییم، چرا که خرده فروشی در اینترنت با خطرات بسیار همراه است، زیرا مشتریان تمایل ندارند تا همه چیز را ازروی اینترنت خریداری کنند و فقط روی برخی از اجناس دست می گذارند و سایر موارد برایشان اهمیت چندانی ندارد.

این آمار روزبه روز به شکل تصاعدی بالا می رود اگر چه برخی موسسات دولتی و خصوصی به طور فعال از اینترنت استفاده می کنند ولی در این مورد دیدگاه واحدی ندارد و معمولا فلسفه نظام مندی در پشت فعالیت ها یشان دیده نمی شود .اشتراک عظیم اطلاعات میان آدم های جدا از همی که تخصص و دانسته هایشان را در اختیار هم می گذارندو در نوع خودش متحیر کننده بوده است.
این برنامه از رابط کاربر بسیار زیبا و سهل الاستفاده ای برخوردار است و با انتخاب کشور مورد نظر می توانید به کانالهای رادیویی موجود در آن کشور گوش دهید. این RFC که توسط جاناتان پوستل (Jonathan Postel) (1998-1943) جمع بندی و به تحریر در آمد حاوی توصیه ها و اصولی است که دست آورد تجربه دست اندرکاران اینترنت از زمان ابداع نظام دامنه تا سال 1994 بود. IPv6 قرار است واقعاً تفاوتی را ایجاد کند که دستگاه های خیلی زیادی بتوانند جایی در اینترنت برای خودشان دست و پا کنند و از طریق اینترنت با هم در فعل و انفعال باشند و با اینترنت مدیریت شوند. به طور مثال، موسسه ای یک وب سایت را از نظر مالی یا معنوی حمایت می نماید بنابر این اسم آن موسسه به عنوان حامی در سایت ذکر می شود که به نوعی برای آن شرکت تبلیغ می باشد .
تبلیغات در وب فصل مشترک فعالیت تیم های متعدد فنی و هنری است تنها به عنوان یک بیننده معتقدم که در ایران افراد قابلی در زمینه های مختلف صنعت تبلیغات و به خصوص IT وجود دارند فکر می کنم توجه به تحقیقات، ریاضت و سخت کوشی، توقع منطقی از در آمد، رقابت سالم،احترام به مشتری، توانایی کارگروهی،داشتن اهداف دراز مدت و نگرش حرفه ای به کار راه های موفقیت هستند. از محاسن دیگر تبلیغ در اینترنت سرویس های مجانی هستند که شما می توانید به راحتی از طریق اینترنت به مشتری ارایه نمایید.

myIE2 این برنامه هم که بصورت مجانی در اینترنت قابل دانلود هستش ولی خود خودش برنامه (مرورگر) مستقلی نیست و روی اینترنت اکسپلورر نصب میشه (البته نه این که اون برنامه رو از بین ببره ) پس سرعت لودش با آی ای معمولی فرق چندانی نداره ولی کار روبرای افرادی که در هنگام کار با اینترنت چندین سایت رو باز میکنند برنامه بسیار خوبی هستش و امکانات کوچیکی مثل باز کردن رایت کلیک ( در سایتهایی که بستند) یا پیدا کردن فایل های فلش یک صفه ویا . تکامل نظام فنی و سازمانی اینترنت همواره دموکراتیک، از پایین به بالا، و با پذیرش پیشگامی تکنولوژی بوده است.
در این مقاله تجارت الکترونیکی باتوجه به نیاز در سطوح متفاوتی مطرح شده که به شرح سرویس ها و مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی در ایران می پردازد.IPv6 امکان اثر متقابل (end-to-end)اصلاحی که در محیط یک شبکه برای مشخص کردن ارتباط میان گروه های مقصد و مبدا در یک سیستم شبکه ای استفاده می شود ارتباطات end-to-end با استفاده از لیه ای از پروتکل TCP/IP انجام می شود. از سوی دیگر برخلاف تصور عموم پروژه های نرم افزاری در ایران چندان نیز ارزان تمام نمی شودند و ما نمی توانیم با بسیاری از کشوردر زمینه صادرات خدمات رقابت کنیم. کاری که آنها برای انجام آن در سال 1976 در آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) به هم ملحق شدند و اینجوری بود که اینترنت شکل گرفت .
مبحث بعدی ارایه رسانه های سنتی بر روی وب می باشد، شما برای تبلیغ می توانید در سایت خود موسیقی،فیلم یا انیمیشن ارایه نمایید. و اما مزایای همیشگی ،مثل این که تبلیغ در اینترنت مقرون به صرف می باشد نسبت به سایر رسانه ها زیرا شما می توانید با قیمت ارزان در آن تبلیغ نمایید و حجم زیاد مطالب را به راحتی برروی وب قرار دهید بدون این که هزینه های چاپ و کاغذ را متحمل شوید. داره که البته این امکانات به صورت (پلاگین) به برنامه اضافه میشه من خودم چند وقتی هستش که مشتری این برنامه هستم و کلا از این برنامه استفاده میکنم باروش های متعدد و متفاوتی می توان برروی اینترنت تبلیغ کرد،یکی از اساسی ترین حرکت هایی که می توان در اینترنت انجام داد ایجاد وب سایت است.جمعه ۱۲ آبان ۱۳۸حبالا بردن سرعت اینترنت با یک دستور کاملا سادهدر ویندوز XP قابلیتی وجود دارد به نام Packet Scheduler که این موضوع 20% از پهنای باند اینترنت شما را میگیرد.
وفقتی تعداد افراد online به یک محدوده بحرانی رسید، شرکتهایی که محصولات و خدمات را می فروختند شروع به Spring up نمودن کردند. هنگامی که شما ارتباط حضوری و رودررو با مشتری ندارید واقعا مشکل است که با یک سایت کسی را متقاعد نمایید که در سایت شما بیایید و خدمات و محصولات شما را انتخاب نماید و سراغ شرکت های رقیب شما نرود. مهار کردن اینترنت در یک بوروکراسی بینالدولتی این تجربه منحصر به فرد در مشارکت بینالمللی را بیشک در جنین خفه خواهد کرد. امروزه اکثر کمپانی ها نیروی خود را بیشتر صرف ارائه و فروش اطلاعات از طریق بازار یکپارچـــه جهانی یا اینترنت متمرکز کرده اند.
شرکت در اکثر این بحثها برای عموم آزاد است، مدرک تحصیلی و ملیت خاصی موردنیاز نیست، و تنها لازمه ورود به این مذاکرات دسترسی به اینترنت است.در سال 84کاربران تبیان 868 هزارو 823 ساعت اینترنت رایگان هدیه گرفتندو بیش از 119 هزار ساعت اینترنت از طریق خرید با اکانت دریافت کرده اند. علیرغم بعضی نارضایتیها با ICANN، کشورهای دارای نظام اینترنت پویا، تشکل های جامعه مدنی، جوامع علمی دستاندرکار اینترنت و بخش خصوصی با چنین تغییری که خلاف جهت شکل یافتن اینترنت و نظام آن است مخالف دارند. یک ماه بعد شرکت های کامپیوتری عظیمی مانند MICROSOFT و IBM نرم افزارهای تجاری خود را که امکان انجام فروش از طریق اینترنت را فراهم می کرد، به بازار عرضه کردند.
هفته پیش بخش اول مصابحه با وینتون کرف یکی از خالقان اینترنت و مشهور به پدر اینترنت (لقبی که خودش از آن چندین خوشش نمی آید و بیشتر دوست دارد به او یکی از پدرهای اینترنت گفته شود) را خواندید.او یکی از اعضای (ICA NN موسسه ای که برای نظارت بر آدرس های شبکه اینترنت تشکیل شد)هم هست و تازگی ها به گروه مدیریتی ارشد گوگل پیوسته است و کلی جایزه و افتخار هم در کارنامه خود دارد .شما وقتی یکی از این نرم افزارها ی پیغام رسان بلادرنگ را انتخاب می نمایید این خود نوعی تبلیغ برای ارایه کننده آن نرم افزار محسوب می شود،آنها این سرویس را به شما می دهند تا شما در تصمیم گیری های آینده آنها را انتخاب نمایید. از سمت دیگر محدودیت های فنی مانند به روز نبودن نرم افزار و سخت افزار مخاطب یا کندی خطوط اینترنت سبب می شودند فاصله بزرگی میان پیام شما و آنچه در نهایت مخاطب دریافت می کند ایجاد شود.
نرم افزار Viddi Radio Player به شما این امکان را می دهد که از طریق اینترنت به حدود دح۰ ایستگاه رادیویی در سراسر جهان گوش دهید. باز خورد (Feedback ) گرفتن از مشتری نیز بسیار ارزان قیمت می باشد ،کافی است شما یک فرم نظر خواهی برروی یکی از صفحات وب سایت خود قرار دهید*****. وقتی موسسه “تویوتا”یک اتومبیل جدید تولید می کند و آن را در فهرست محصولات خود قرار می دهد،یک سایت کوچک هم برای این محصول جدید منتشر می کند که مانند سایت اصلی شرکت همیشگی نیست . سایت های بزرگ در درون خود وب لاگ هایی ایجاد می نمایند تا به دوراز قواعد سخت و زمان گیر نشر مطالب دروب سایت به روش محاوره ای و ساده تر حرف خود را آزادانه بیان نمایند و خیلی سریع آن را به مخاطبان منتقل کنند.
کاربردهای اینترنت 

وینتون کرف از دهه هفتاد و کارهای اولیه مشترک خودش و رابرت کان روی پروتکل TCP/IP و شبکه آرپانت( جد اینترنت امروزی و اولین شبکه سوییچینگ بسته ای) گفت و از فکر یکی کردن شبکه های مختلف و متفاوت در یک شبکه بزرگ . در طراحی و پیــاده سازی نـرم افزار پرتال طراحان وب ایران از نرم افـزارها و بسـته های Free License , Free Sourceشده است تا پس از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی(WTO) و قانون کپی رایت مشکلات قانونی جهت استفاده کنندگان آن بوجود نیامده ، نرم افزار امکان ارائه در بازارهای جهانی را داشته باشد.

هنگامی که شما ارتباط حضوری و رودررو با مشتری ندارید واقعا مشکل است که با یک سایت کسی را متقاعد نمایید که در سایت شما بیایید و خدمات و محصولات شما را انتخاب نماید و سراغ شرکت های رقیب شما نرود. سرویس پیام های کوتاه نیز نوع دیگراین جوامع می باشند،مثل پیغام هایی که شما بر روی موبایل خود دریافت می کنید.
تبلیغات در وب فصل مشترک فعالیت تیم های متعدد فنی و هنری است تنها به عنوان یک بیننده معتقدم که در ایران افراد قابلی در زمینه های مختلف صنعت تبلیغات و به خصوص IT وجود دارند فکر می کنم توجه به تحقیقات، ریاضت و سخت کوشی، توقع منطقی از در آمد، رقابت سالم،احترام به مشتری، توانایی کارگروهی،داشتن اهداف دراز مدت و نگرش حرفه ای به کار راه های موفقیت هستند.

شما وقتی یکی از این نرم افزارها ی پیغام رسان بلادرنگ را انتخاب می نمایید این خود نوعی تبلیغ برای ارایه کننده آن نرم افزار محسوب می شود،آنها این سرویس را به شما می دهند تا شما در تصمیم گیری های آینده آنها را انتخاب نمایید. از دیگر خصوصیات J2EE وجود طیف وسیعی از Application Server ها از نظر قیمت می باشد که از انواع Free Source مانند JBoos,Tomcat شروع شده و تا راهکارهای گرانقیــمتی مانند IBM Websphere و Bea weblogic با قیمتهای بیشتر از 30000 دلار ادامه می باید. علیرغم بعضی نارضایتیها با ICANN، کشورهای دارای نظام اینترنت پویا، تشکلهای جامعه مدنی، جوامع علمی دست اندرکار اینترنت و بخش خصوصی با چنین تغییری که خلاف جهت شکل یافتن اینترنت و نظام آن است مخالف دارند.
Net , J2EE می باشند ، اولی (J2EE) توسط شرکت Sun بصورت یک استاندارد جهت پیاده سازی سیستمهای چند لایه تعریف شده که توسط شرکتهای معتبری مانند HP,Borland,Macromedia,Bea,Oracle,IBM حمایت و پیاده سازی شده است در مقابل . نرم افزار پرتال طراحان وب ایران از MySQL که یک بانک اطلاعاتی Free Licence است استفاده می نماید این بانک اطلاعاتی از نظر سرعت و کارآیی در حجم های بالا با Oracle رقابت می نماید و در تستهای انجام شده دو سال اخیر با آن برابری می نماید. باز خورد (Feedback ) گرفتن از مشتری نیز بسیار ارزان قیمت می باشد ،کافی است شما یک فرم نظر خواهی برروی یکی از صفحات وب سایت خود قرار دهید*****. این RFC که توسط جاناتان پوستل (Jonathan Postel) (1998-1943) جمعبندی و به تحریر در آمد حاوی توصیهها و اصولی است که دست آورد تجربه دستاندرکاران اینترنت از زمان ابداع نظام دامنه تا سال 1994 بود.
آمار های دقیقی در مورد تعداد استفاده کنندگان اینترنت در ایران وجود ندارد ولی پایین ترین آمارها تعداد استفاده کنندگان اینترنت را 3261/1 و ارایه کنندگان اتصال به اینترنت را 100 موسسه در سال 2002 میلادی بر آورد می کنند. اینترنت که زمانی از بطن دستگاه نظامی آمریکا زاده شد، مسیری کند ولی مطمئن در جهت بینالمللی شدن میپیماید و تحولات ICANN در چند سالی که از تأسیس آن میگذرد همواره در جهت کمرنگتر شدن نقش ایالات متحده بوده است. در طراحی پرتال طراحان وب ایران از معماری چند لایه مبتنی بر J2EE استفاده شده است که در لایه نمایش XML به عنوان یک لایه واسطه و XSL جهت نمایش پیاده سازی شده اند. مبحث بعدی ارایه رسانه های سنتی بر روی وب می باشد، شما برای تبلیغ می توانید در سایت خود موسیقی،فیلم یا انیمیشن ارایه نمایید.
این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد که اطلاعات روی اینترنت را بر روی دستگاه های کوچک بی سیم مانند موبایل مشاهده کنید.یکی دیگر از این جوامع الکترونیک،خدمات رایگان حضور در اینترنت می باشد،شما در سایت خود امکان حضور دیگران را به طور رایگان ایجاد می کنند و از سوی دیگر فضایی برای ارایه آگهی های خود در نظر می گیرید. مساله بعدی این است که شما نمی توانید به به بخش های فقیرتر جامعه از روی وب محصول یا خدمات ارایه دهید،شاید همیشه این نخبه گرا بودن اینترنت به نفع شما نباشد. سایت های بزرگ در درون خود وب لاگ هایی ایجاد می نمایند تا به دوراز قواعد سخت و زمان گیر نشر مطالب دروب سایت به روش محاوره ای و ساده تر حرف خود راآزادانه بیان نمایند و خیلی سریع آن را به مخاطبان منتقل کنند.
اگر این وضع ادامه یابد قطعا در آینده قسمتی از برنامه های بازار یابی و تبلیغات در اینترنت موسسات ایرانی به خارج از کشور ارجاع خواهد شد. روش های دیگری نیز موجود ند که این ها هم از اینترنت استفاده می کنند ولی لزوما تحت وب نمی باشند که یکی از آنها پیغام رسان بلا درنگ است مانند. Language J2EE Database MySQL(Oracle,SQL Server) Application Server Tomcat(Jboss,BeaWeblogic,SunOne,Websphere) WebServer Apache(IIS,Iplanet) برخی از امکانات پرتال 1. این آمار روزبه روز به شکل تصاعدی بالا می رود اگر چه برخی موسسات دولتی و خصوصی به طور فعال از اینترنت استفاده می کنند ولی در این مورد دیدگاه واحدی ندارد و معمولا فلسفه نظام مندی در پشت فعالیت ها یشان دیده نمی شود .
این نرم افزار بطور کامل توسط تیم طراحان وب ایران طراحی شده و قابلیت انعطاف و تغییر برای کاربردهای خاص مانند آموزش مجازی (LCMS) و یا پرتالهای سازمانی را دارا می باشد. امور فنی ثبت دامنه در چند RFC که در دوران اولیه اینترنت نوشته شد مشخص شدهاند و تغییر چندانی تاکنون در آنها صورت نگرفته است. مباحث مربوط به قابلیت اجرا بر روی بسترهای مختلف با توجه به پروژه سیستم عامل ملی در شرکت رهنما از اهمیت زیادی برخوردار بوده و تلاش خود را جهت عدم بروز مشکل برای کاربران نرم افزارهای ساخت خود نموده است.com/demo برای مشاهده دمو و بخش مدیریت پرتال طراحان وب ایران و در اختیار گرفتن نام کاربری و رمز عبور با تلفن 09133135582 تماس گرفته و به آدرس های زیر مراجعه کنید .
از سمت دیگر محدودیت های فنی مانند به روز نبودن نرم افزار و سخت افزار مخاطب یا کندی خطوط اینترنت سبب می شودند فاصله بزرگی میان پیام شما و آنچه در نهایت مخاطب دریافت می کند ایجاد شود. شرکت در اکثر این بحثها برای عموم آزاد است، مدرک تحصیلی و ملیت خاصی موردنیاز نیست، و تنها لازمه ورود به این مذاکرات دسترسی به اینترنت است. با توجه به موارد بالا تیم طراحان وب ایران J2EE را به عنوان بستر نرم افزاری خود انتخاب نموده و به طراحی و پیاده سازی Framework منحصر به خود اقدام کرده است جداول زیر برای مقایسه توانائی های .مورد بعدی ،اتاق های مجازی گفت گو بر روی اینترنت می باشد، به طور مثال شما در یک قسمت از سایت خود یک اتاق گفتگو راه اندازی می نمایید در واقع شما با این عمل سبب شده اید که مردم لحظاتی را در سایت شما صرف نماین دو شما در کنار آن برند خود را مطرح نمایید.
وب سایت و طراحی آن در دنیا همواره محل مناقشه بین طراحان گرافیک،برنامه نویسان و توده انبوهی از “علاقه مندان” بوده است . تکامل نظام فنی و سازمانی اینترنت همواره دموکراتیک، از پایین به بالا، و با پذیرش پیشگامی تکنولوژی بوده است. وقتی بحث در مورد یک موضوع به اجماع نظر میرسد، حاصل بحث به صورت سندی به نام (Request RFC for Comment) توسط سازمان IETF ( internet Engineering Task Force) شماره گذاری و ثبت میشود. RFCها عملاً نقش قوانین و مقررات حاکم بر مراوده اینترنتی را دارند و دست اندرکاران اینترنت تا زمانی که یک RFC رسماً جای خود را به RFC جدیدتری در همان نداده باشد خود را ملزم به رعایت آن میدانند.
در ایران دیدگاه مدرن تبلیغاتی برای عموم حرفه ای ها بوجود نیامده به همین دلیل در بیشتر موارد یک موسسه برنامه حضور در اینترنت خود را روی ویرانه های تفکر قبلی بنا می نهد . وقتی تعداد افراد online به یک محدوده بحرانی رسید، شرکت هایی که محصولات و خدمات را می فروختند شروع به Spring up نمودن کردند.

User Control Panel Private Messages Subscriptions Whos online جستجوی انجمنها Forums Home اطلاعیه ها مرامنامه پرشین تولز اطلاعیه ها و اخبار سایت پرشین تولز گفتگو پیرامون مسایل مربوط به فروم سرویسهای WebHosting سایت پرشین تولز سوالات قبل از خرید اخبار و اطلاعیه های سرویسها خدمات (Support) Linux Redhat servers Windows Servers وبلاگ و وب سایت وبلاگ های فارسی بلاگر (Blogger) سیستم های نظرخواهی معرفی وبلاگ درباره وبلاگ وب سایتهای فارسی برنامه نویسی و طراحی وب ، سیستم های مدیریت سایت طراحی صفحات داینامیک طراحی صفحات استاتیک css سیستم های مدیریت محتوای سایت گرافیک و مالتی مدیا مقالات کامپیوتر و تکنولوژی موضوعات متفرقه – مرتبط با کامپیوتر سرویس های Google دوربین دیجیتال و عکاسی دیجیتال علم و دانش برق و الکترونیک کسب درآمد از اینترنت ویژه وب مسترها ویژه کاربران عمومی تجارت آنلاین ماهواره کارتهای DVB و اینترنت ماهواره ای سیستم های کدگذاری و جهت یابی رسیورهای استارست رسیورهای استرانگ رسیورهای سامسونگ رسیورهای متاباکس سایر رسیورها اخبار کانالها و برنامه ها آرشیو شبکه – NetWork بازی های کامپیوتری موبایل ، PDA ، Smart Phone و وسایل ارتباطی همراه مشاوره برای خرید گوشی Pocket PC نرم افزار گوشی سخت افزار کامپیوتر – Hardware مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر لپ تاپ فرهنگ و هنر فرهنگ و هنر ادبیات موسیقی فیلم، سینما و تئاتر موضوعات عمومی گفتگوی آزاد ورزش بازارچه خرید و فروش فیلم و موزیک. کاری که آنها برای انجام آن در سال 1976 در آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) به هم ملحق شدند و اینجوری بود که اینترنت شکل گرفت .
ابتدااین که شما روی اینترنت با یک سری افراد نخبه سرو کار دارید یعنی افرادی که از یک سری فیلترهایی گذشته اند ، مثلا سواد دارند،به زبان انگلیسی تسلط دارند،یک درجه مشخصی قدرت خرید دارند ،کامپیوتر و امکان دسترسی به اینترنت را نیز دارا هستند. اما غیاب سایت (Downtime ) در روی اینترنت- که امری ممکن ومعمول می باشد با احتمال حداقل یک درصد در سال برای بیشتر سایت های تجاری می تواند نه تنها مشتریان شما را سردرگم نماید بلکه نوعی ضد تبلیغ نیز به شمار می رود. از سوی دیگر برخلاف تصور عموم پروژه های نرم افزاری در ایران چندان نیز ارزان تمام نمی شودند و ما نمی توانیم با بسیاری از کشوردر زمینه صادرات خدمات رقابت کنیم. سند RFC1591 هنوز تنها سند بلامناقشه در مدیریت عمومی نظام TLDها محسوب میشود هرچند که چنانکه خواهیم دید بعضی اصول و توصیههای آن عملاً منسوخ شده اند.
یک دسته تاکتیکی می باشند و تنها می توانند در عصر ما صادق باشند و ممکن است در آینده این مزایا وجود نداشته باشند. و اما مزایای همیشگی ،مثل این که تبلیغ در اینترنت مقرون به صرف می باشد نسبت به سایر رسانه ها زیرا شما می توانید با قیمت ارزان در آن تبلیغ نمایید و حجم زیاد مطالب را به راحتی برروی وب قرار دهید بدون این که هزینه های چاپ و کاغذ را متحمل شوید.Net یک محصول نرم افزاری تجاری از شرکت Microsoft می باشد با توجه به موارد بالا در مواردی امنیت بالا ، کارآیی و قابلیت اطمینان اهمیت داشته باشد از J2EE استفاده میگردد که در این زمینه مراجعه به سایت [url]www. شما می توانید قبل از این که مشتری را پای میز مذاکره بکشانید از روی اینترنت متوجه شوید که چه نوع محصول و خدماتی را نیاز دارد و سپس سرویس دقیق تر و مناسب تری را به مشتری ارایه نمایید.
به طور کلی، مقررات حاکم بر نظام اینترنت عموماً به طور تدریجی، از پایین به بالا، و در طی بحثهای طولانی کارشناسانه شکل میگیرد. تا به امروز استفاده از J2EE تنها راهکار رایج پیاده سازی برنامه هایی است که بر روی تمامی بسترهای سخت افزاری (PC,main,Sparc,.او یکی از اعضای (ICA NN موسسه ای که برای نظارت بر آدرس های شبکه اینترنت تشکیل شد)هم هست و تازگی ها به گروه مدیریتی ارشد گوگل پیوسته است و کلی جایزه و افتخار هم در کارنامه خود دارد .

مقررات عمومی و مدیریتی حاکم بر نظام ثبت دامنه در RFC 1591 که در ماه مارس 1994 منتشر شد جمع آوری شده اند.
در صورتی که در نمایشگاه وب طراحان وب ایران قالبی را برای سایت خود انتخاب کرده باشید تیم ما نرم افزار پرتال طراحان وب ایران را در آن قالب در کوتاهترین زمان ممکن برای شما راه اندازی خواهد کرد. پرتال طراحان وب ایران آمده است تا امکان مدیریت یک سایت را در کمترین زمان و هزینه و بدون نیاز به نیروی متخصص برای شما فراهم ساخته و کلیه مرزها ( محدودیت ها) ی شما در مدیریت محتوا را از پیش رو بردارد تکنولوژی های مورد استفاده و مزایا تکنولوژیهای رایج نرم افزاری امروز .هفته پیش بخش اول مصابحه با وینتون کرف یکی از خالقان اینترنت و مشهور به پدر اینترنت (لقبی که خودش از آن چندین خوشش نمی آید و بیشتر دوست دارد به او یکی از پدرهای اینترنت گفته شود) را خواندید. مهار کردن اینترنت در یک بوروکراسی بینالدولتی این تجربه منحصر به فرد در مشارکت بینالمللی را بیشک در جنین خفه خواهد کرد.
این تحرک در راستای جایگزین کردن یک نظام «بینالدولی» به جای مدیریت پراکنده و بین المللی اینترنت است که شاید مهمترین عامل بالندگی، پویایی و رشد اینترنت بوده است. جلب اعتماد مشتری نیز اهمیت زیادی دارد،تراکنش های با حجم بالا نیاز به سطح بالایی از اعتماد بین فروشنده و خریدار دارد. این که شما از روی اینترنت به آنهایی که ناتوانایی های جسمانی دارند مانند نابینایان دسترسی محدودی دارید و نمی توانید به آنها محصول و خدمات خود را به راحتی عرضه نمایید خود مساله دیگری است .) اجرا می گردند به عبارت دیگر برنامه های نوشته شده با J2EE بر روی طیف وسیعی سیستمها از ابر کامپیوترهای غول پیکر تا تلفن های همراه قابل اجرا می باشند.
پرتال طراحان وب ایران نرم افزار مدیریت محتوای بومی و ایرانی می باشد که جهت پاسخگویی به نیاز استفاده کنندگان ایرانی به یک cms ارزان و در عین حال پر قدرت در معیارهای جهانی طراحی شده است. از محاسن دیگر تبلیغ در اینترنت سرویس های مجانی هستند که شما می توانید به راحتی از طریق اینترنت به مشتری ارایه نمایید. همچنین در زیر چند نمونه از سایتهای طراحی شده توسط نرم افزار مدیریت محتوای طراحان وب ایران برای مشاهده آپلود شده است که شما می توانید آنها را مشاهده کنید.com/demo3- در حاشیه «کنفرانس سران جهان درباره جامعه اطلاعاتی» (WSIS) که اجلاس اول آن در دسامبر سال جاری در ژنو تشکیل خواهد شد حرکتهایی از سوی اتحادیه مخابراتی جهانی (ITU) به قصد ورود به مدیریت دامنههای اینترنتی مشاهده میشود.
پوستل که خود نقش مهمی در این دوره از تکامل اینترنت داشت عملاً سازمان IANA (Intenet Assigned Numbers Authority) را که وظیفه تخصیص دامنهها و شمارههای اینترنتی را به عهده دارد اداره می کرد و شخصاً تخصیص بیشتر TLDهای کشوری و نوعی به سازمان ها یا اشخاص را تا قبل از مرگش در سال 1998 انجام میداد. نتیجه –این مناقشه این است که طراحان گرافیک غالبا کاتالوگ های خوش آب و رنگی را به جای وب سایت به مشتریان خود ارایه می کنند ، برنامه نویسان وب سایت ها را محل نمایش توانایی های فنی خود می کنند و آماتور ها چنان کار را نابسامان انجام می دهد که معمولا مشتریان،حضور در اینترنت را برای مدت طولانی از برنامه تبلیغاتی خود حذف می کنند. به طور مثال، موسسه ای یک وب سایت را از نظر مالی یا معنوی حمایت می نماید بنابر این اسم آن موسسه به عنوان حامی در سایت ذکر می شود که به نوعی برای آن شرکت تبلیغ می باشد .

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)