مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه

آیا می‌دانستید که حدود ۵۰ میلی‌ثانیه ( 0.05 ثانیه ) طول می‌کشد تا مردم درباره سایت شما نظر بدهند ؟
با توجه به مطالعه Kelsey ،  نود و هفت درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید یک محصول  درباره آن بصورت آنلاین تحقیق می‌کنند و علاوه بر این، بررسی‌ها نشان داده‌اند که اغلب مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند از کسب و کارهای محلی که وب سایت دارند خرید کنند . پس ، مهم نیست که کسب‌وکار شما چقدر بزرگ است ، شما به یک سایت نیاز دارید و نه فقط یک وب سایت ، کسب‌وکار شما به یک سایت حرفه‌ای نیاز دارد . یک صفحه وب که خسته‌کننده است ، تمام پول‌های سرمایه‌گذاری شده در تبلیغات را هدر می‌دهد . بسیاری از کسب و کارها هم اکنون مزایای طراحی وب سایت حرفه‌ای را درک می‌کنند ، اما آن‌ها هنوز فکر می‌کنند که خوب است اگر خودشان طراحی سایت را انجام دهند . صاحبان کسب‌وکار کوچک چون هر بخش از کار خود را اداره می‌کنند ، فکر می‌کنند که می‌توانند همین کار را با سایت خود انجام دهند .

چرا طراحی سایت حرفه‌ای مورد نیاز است؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بازاریابی دیجیتال امروزه این است که صاحبان کسب‌وکار کوچک نمی‌دانند که طراحی وب سایت چقدر مهم است . ظاهر و کارکرد سایت شما می‌تواند کسب‌وکار شما را رشد دهد یا بشکند . به اصطلاح ” طراح وب سایت ” می‌تواند یک وب سایت ایجاد کند که نیازهای کسب وکارهای کوچک را برآورده کند .
وب سایت باید روی تمام وسایل شامل تبلت و موبایل کار کند .باید سازگار باشد.از سوی دیگر , ایجاد یک سایت خوب تنها در مورد رعایت حداقل استانداردهای بازاریابی دیجیتال نیست ; همچنین مزایای زیادی برای کسب‌وکار شما دارد !
ایجاد یک وب سایت خوب طراحی‌شده نه تنها به خلق ارزش بیشتر برای کسب‌وکار شما کمک می‌کند ( برای یک کسب‌وکار جدید بسیار مهم است ) بلکه به seo شمانیز کمک می‌کند . به جای نگرانی درباره طراحی وب سایت و seo , شما می‌توانید بر روی شایستگی‌های محوری خود تمرکز کنید . به عنوان یک صاحب کسب‌وکار کوچک , اگر ندانید که چه کاری را انجام می‌دهید و سعی دارید آن را طراحی کنید , منابع شما به طرز غیرقابل باوری هدر می رود .

آیا می توانم پولم را با طراحی سایت حرفه ای پس انداز کنم ؟

در واقع , بله ! این به این دلیل است که شما وقتی که سایت خود را درست طراحی می‌کنید، زمان و منابع را پس‌انداز می‌کنید . بنابراین طراحی وب سایت حرفه‌ای نباید به عنوان یک هزینه غیر ضروری تصور شود . 
طول عمر : وقتی یک طراح سایت حرفه‌ای برای کار روی سایت خود از ابتدا استخدام می‌کنید , شما خود را دچار مشکل نمی‌کنید . اگر اشتباهی وجود داشته باشد, تعمیر آن‌ها ارزان‌تر و ساده‌تر خواهد بود . از طرف دیگر , یک سایت با طراحی ضعیف ممکن است کاملا ً در آینده مشکل ساز شود.

تصویر برند شما می‌تواند مشتریان جدید را به ارمغان بیاورد
آیا می‌دانستید که طراحی سایت شما می‌تواند مشتریان جدیدی را ایجاد کند ؟ و با توجه به این واقعیت که ۶۷.۷ % از تصمیمات خرید مصرف کنندگان تحت‌تاثیر نظرات آنلاین هستند ، شما می‌خواهید وب سایت تان حرفه ای باشد . این باعث بهبود تصویر برند شما خواهد شد .

یک طراح وب سایت حرفه‌ای باید بداند که چگونه یک سایت ایجاد کند که نشان‌دهنده تصویر خاص شرکت شما باشد. یک طراحی سایت حرفه‌ای به ایجاد برند شما کمک می‌کند . همچنین به مشتریان پیغام صحیح درباره شرکت شما و کسب اعتماد آن‌ها را می‌دهد .

جلوتر از رقبا باشید : نوآوری وب سایت شما باعث خواهد شد تا از رقبا جلوتر باشید . آن‌ها در مورد مزایای طراحی سایت حرفه‌ای خیلی دیر مطلع خواهند شد , در حالی که شما هم اکنون آن را تاسیس کرده اید .

مولفه‌های کلیدی طراحی سایت خوب

طراحی وب سایت خوب ، یک زبان بصری ایجاد خواهد کرد که در تمام برنامه‌های شما سازگار است . از آنجا که طراحی وب با کیفیت به معنای گرفتن ایده‌های شما و تبدیل آن‌ها به یک صفحه وب است .عناصر طراحی مختلفی وجود دارند که شما به آن نیاز دارید که تنها یک طراحی وب حرفه‌ای می‌تواند به آن دست یابد .

به یاد داشته باشید  همه عناصر سایت شما باید یک کل منسجم را تشکیل دهند . برندها با یک پیام ثابت، تاثیر خاطره‌انگیزتری ایجاد می‌کنند . تمام عناصر وب سایت شما باید با یکدیگر منطبق باشند  و این تنها برای وب سایت شما صدق نمی‌کند بلکه در رسانه‌های اجتماعی و دیگر محتوای دیجیتال نیز صادق است .
شما به دنبال بازدیدکنندگان بیشتری هستید که در صفحه شما خواهند ماند . بسیار مهم است که بازدیدکنندگان را به صفحه خود علاقه‌مند کنید , بگذارید ، خودشان محصول یا سرویس را خریداری کنند .
تماس موثر : نشانه های تماس ، خرید و راهنما بخش های مهم سایت شما هستند . اگر اینها در موقعیت درست قرار بگیرند عامل این است که تعداد بیشتری از شما می‌خرند یا به شما دسترسی دارند . شما می‌توانید به مشتریان احتمالی خود اجازه دهید تا کل صفحه را جستجو کند تا به شما برسد یا محصول شما را خریداری کند. 
طراحی واضح : محتوا و طراحی شما باید کاملا ً همسو باشد . چیزهایی که باید از آن‌ها اجتناب کنید عبارتند از: بلوک‌های متن کوچک , ناوبری گیج‌کننده و تماس‌های پنهان . طراحی سایت حرفه‌ای مطالب شما را روشن می‌کند .
جزئیات کوچک : فونت ‌های مناسب , فاصله‌گذاری متن و کنتراست , کیفیت سایت شما را بهبود می‌بخشند , زیرا بر خوانایی و عملکرد آن تاثیر می‌گذارند .
لوگوی شما : باید در خط مقدم تمام محتوای صفحه قرار گیرد .
تصویر مرکزی شما : تصاویر صفحه اصلی ، صفحه فرود اصلی باید لوگوی شما را بدون تحت الشعاع قرار دادن، کامل کنند . تایپوگرافی باید زیبا و خوانا باشد تا قابل هضم باشد .

شما باید سایت خود را بصورت بصری تنظیم کنید . بسیاری از سایت‌ها این روزها شبیه هم هستند . به همین دلیل است که باید تلاش کنید تا گرافیک باکیفیت را خلق کنید . با ایجاد حداقل یک تصویر با کیفیت شروع کنید که تمام نقاط فروش منحصر به فرد شما را، در یک پیام دیداری منسجم دارد .

مولفه‌های سئو در طراحی وب سایت
امروزه همه می‌دانند که موتورهای جستجو محتوای منحصر به فرد را دوست دارند . اما همه نمی‌دانند که این موضوع به طراحی وب سایت شما نیز مرتبط است . یک وب سایت خوب همه عناصر لازم برای شاخص گذاری و رتبه‌بندی در موتورهای جستجو را خواهد داشت .

مهم‌ترین عوامل سـئو چیست ؟

ریسپانسیو : داشتن یک سایت ریسپانسیو اکنون از قبل اهمیت بیشتری دارد . در حقیقت گوگل در آوریل ۲۰۱۵ به طور عمومی اعلام کرد که در لیست‌های جستجو به وب سایت‌های ارتباط موبایلی اولویت می‌دهد . بنابراین ، دیدن اینکه چرا گوگل ممکن است حتی وب سایت شما را در دستگاه‌های تلفن همراه رتبه‌بندی کند ، سخت نیست .
وب سایت به روزرسانی شده : موتورهای جستجو صفحات وب شما را crawl می کنند. این به این معنی است که آن‌ها از روش‌های مختلفی برای فراهم آوردن اطلاعات برای کاربران استفاده می‌کنند . یک وب سایت به روز شده به شما اطمینان می دهد که نشانه‌گذاری کد را تمیز و آسان در اختیار گوگل قرار می دهد .
محتوای تازه و منحصر به فرد : در ترکیب با خدمات نوشتاری محتوا ، وب سایت شما برای بهترین رتبه‌بندی ممکن بهینه‌سازی خواهد شد .در حال حاضر ، معایب طراحی سایت ضعیف بسیار بدتر از هزینه‌های اضافی طراحی سایت حرفه‌ای هستند .

  • اکثر مشتریان انتظار دارند که یک وب سایت در 4 ثانیه یا کم‌تر لود شود
  • با توجه به گزارش سایت Kissmetrics – هفتاد و نه درصد از خریداران گزارش دادند که دیگر به خرید مجدد از یک وب سایت کند اقدام نخواهند کرد 
  • ۴۴ درصد از آن‌ها تجربه ضعیف خود را با دوستانشان را به اشتراک خواهند گذاشت
  • ۷۵ درصد از مشتریان براساس طراحی وب سایت خود یک کسب و کار تجاری را قضاوت می‌کنند 
  • در حال حاضر، این آمار اهمیت طراحی وب سایت خوب را نشان می‌دهد ، به خصوص هنگامی که بحث لود سایت مطرح می شود 

اما عوامل دیگر تاثیر گذار در طراحی سایت حرفه ای :

ناوبری ضعیف ، به بیان ساده‌تر , چشم‌اندازهای آشفته و نا امید کننده‌ای برای خرید خواهند داشت . لینک‌های شکسته , اشکال پیچیده , یا خیلی از گزینه‌های پیمایش، مشتریان شما را از بین می‌برند و بعید است که آن‌ها به سایت شما برگردند . اگر رقیب تان همان خدمات را ارائه دهد, ضرر شما افزایش می‌یابد .
وب سایت‌های مجزا : ایجاد وب سایت‌های ارزان , یکی برای موبایل و یکی برای دسکتاپ ساده‌تر است , اما این ایده خوبی نیست چون برای مشتریان نامناسب است . همچنین وب سایت‌های موبایل فاقد امکانات ناوبری زیادی هستند که در وب سایت‌های دسکتاپ هستند .
متصل شونده‌ها و ابزارهای ثالث : متصل شونده‌ها و ابزارهای طرف سوم برای هر سایت ضروری هستند . اما اگر به درستی ترکیب نشوند , وب سایت شما ممکن است کندتر لود شود .
تصاویر بد اجرا شده: با توجه به مطالعه‌ای که توسط ادوبی انجام شده‌است , در صورتی که تصاویر سایت به اندازه کافی بهینه نباشند , بازدیدکنندگان یک سایت را ترک خواهند کرد .
سازگاری ضعیف : ممکن است از یک الگوی قدیمی استفاده کنید که با گوشی‌های هوشمند , به ویژه مدل‌های جدیدتر , و نیز دیگر اشکال مرورگر سازگار نباشد .
شلوغ : یک صفحه شلوغ , طراحی وب نامناسب است زیرا قانون طلایی فضای سفید را نقض می‌کند . فضای سفید برای جلب توجه مردم ضروری است . مغز ما نظم و سادگی را می‌خواهد . مقدار زیادی بازتاب خود را افزایش می‌دهد . وب سایت‌های شلوغ معتبر نیستند .
پویانمایی خوب : انیمیشن‌های خوب می‌توانند اگر درست استفاده شوند , سایت شما را توسعه دهند . اما اگر اشتباه انجام شود , آن‌ها می‌توانند کار را برای مردم دشوارتر کنند . فایل‌های انیمیشن بزرگ می‌توانند وب سایت شما را کند کنند .
نتیجه‌گیری
اگر درباره دورنمای طولانی‌مدت کسب‌وکار خود جدی هستید , باید به دنبال طراحی سایت حرفه‌ای بروید . وب سایت‌ها حرفه ای بهتر به نظر می‌رسند , بهتر کار می‌کنند و برای صاحبان تجارت‌های کوچک مرقوم به صرفه هستند و متاسفانه , یک سایت طراحی ارزان به شکل یک سایت پلاستیکی ارزان به نظر می‌رسد . طراحی وب سایت حرفه‌ای پر از ظرافت است و نیازمند دانش فنی زیادی است . اما تاثیر آن بر بازاریابی دیجیتال بسیار گران بها است .
اگر می‌خواهید وب سایت موفق خود را آماده کنید , می‌توانید با ما تماس بگیرید . 09152454612 سایت ساز آرت دیزاین

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)