سلام با آموزشی دیگر از فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این آموزش می خواهیم نحوۀ قرار دادن یک پرچم را بر روی یک تکه از پارچه به صورتی که تمامی چین و چروک های آن معلوم باشد بیان کنیم ، ابتدا یک تصویر از پارچۀ دلخواه در فتوشاپ باز نمایید ، سپس لوگوی پرچم را که به دلخواه از اینترنت دانلود نموده اید ، را بر روی این تصویر پارچه قرار دهید و با کمک   Ctrl+T  آن را به اندازۀ پارچه در آورید .

در مرحلۀ بعد لایۀ پرچم را غیر فعال کرده ، یعنی چشم لایۀ آن را خاموش نمایید ، سپس لایۀ پارچه را انتخاب نموده و وارد منوی  Image  شوید و گزینۀ  Adjustment  را انتخاب کرده و  Desaturate  را کلیک نمایید , تا پارچۀ شما به یک تصویر سیاه و سفید تبدیل شود .

در این مرحله بر روی لایۀ پارچه راست کلیک کرده و گزینۀ  Convert To Smart Object   را انتخاب نمایید .

سپس در حالتی که هنوز لایۀ پرچم خاموش است , فایل خود را در قالب  psd ذخیره نمایید .

در مرحلۀ بعد لایۀ پرچم را فعال نموده و آن را انتخاب کرده سپس وارد منوی   Filter  شوید و گزینۀ  Distort  را انتخاب نمایید و  Displace  را کلیک کنید .

در پنجرۀ باز شدۀ Displace  میزان اعداد  Horizontal Scale و  Vertical Scale   را به ۱۵ تغییر دهید , این گزینه ها میزان جابه جایی پیکسل ها را در جهات عمودی و افقی نشان می دهند ، با زدن تیک گزینۀ  Stretch To Fit  فایلی که در قسمت قبلی ذخیره نموده بودیم را کشیده تا با با تصویرمان متناسب شود ، در آخر نیز تیک گزینۀ   Repeat Edge Pixels  را نیز بزنید.

حالا با کلیک بر روی OK پنجره ای برای شما باز می شود ، که باید در آن فایل ذخیره شدۀ قبلی خود را پیدا و  Open کنید .

بعد از اعمال این تغییرات خواهید دید , که پیکسل های لایۀ پرچم تغییر کرده و با لایۀ پارچه متناسب شده اند ، در مرحلۀ آخر نیز لایۀ پرچم را انتخاب نموده و  Mode آن را بر روی  Multiply  قرار دهید ,.

در این حالت خواهید دید , که شکل پرچم بر روی پارچه به خوبی نمایش داده شده و حتی چین وقوس و سایه هایی که اگر احتمالاً پارچه شما داشته نیز دیده می شود .

دقت نمایید که اگر تصویر شما به خوبی خود را نشان نمی دهد , فقط کافیست  Mode  لایۀ پرچم را تغییر دهید تا تصویر زیباتری داشته باشید .

t. javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>