سلام به شما عزیزان با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم .

در این آموزش به ساخت    Action   در فوتوشاپ می پردازیم زمانی که می خواهید یک عملیات تکراری را در فوتوشاپ انجام دهید نیاز به ساخت     Action   پیدا می کنید Action   را یا می توانید در محیط فوتوشاپ خودتان بسازید یا آن ها را از اینترنت دانلود کنید ما در اینجا به ساخت یک   Action   در فوتوشاپ می پردازیم.

وارد منوی Window    شده و حالت  Action   را فعال کنید .

مشاهده خواهید کرد که تعدادی   Action   از قبل تهیه شده در محیط فوتوشاپ موجود است که در صورت احتیاج از آن ها هم می توانید استفاده کنید و عملیات آن ها روی چندین عکس بطور تکراری انجام دهید، به طور مثال یک تصویر را در فوتوشاپ باز نمایید سپس یکی از اکشن های موجود در فوتوشاپ را انتخاب نمایید و دکمهء   Play   پایین صفحه را بزنید خواهید دید  تغییراتی که قبلا در   Action   ذخیره شده بر تصویر شما اعمال می شود ، دقت داشته باشید که در کنار هر   Action   یک مثلث کوچک قرار دارد که با کلیک بر روی آن عملیاتی که داخل آن وجود دارد را می توانید ببینید.

در منوی سمت راست فوتوشاپ  Action   را انتخاب کرده و در سر شاخهء اصلی  Default Action   قرار بگیرید.

از قسمت پایین صفحه گزینهء   Create New Action    را انتخاب کنید و در پنجرهء    New Action  نامی برای   Action   خود بگذارید و دکمه ء   Record  را بزنید و شروع به انجام عملیات مورد دلخواه کرده تا بتوانید    Action  جدید خود رابسازید.

مرحلهء اول : وارد منوی   Image   شده وگزینهء   Auto Tone    را کلیک نمایید.

مرحلهء دوم : وارد منوی   Image   شده و گزینهء   Auto Contrast  را کلیک نمایید.

مرحلهء سوم : وارد منوی   Image   شده و گزینهء   Auto Color  را کلیک نمایید.

مرحلهء چهارم : وارد منوی   Image   شده و گزینهء   Image Size  را کلیک نمایید و سایز را تغییر داده و  OK  را بزنید.

مرحلهء پنجم : وارد منوی   Image   شده و گزینهء   Adjustments    را کلیک کرده و سپس  Photo Color    را انتخاب نمایید، و    Color   را در آن تغییر دهید.

 

مرحلهء ششم : وارد منوی   Filter   شده و گزینهء   Artistic   را کلیک کرده و سپس    Dry Brush    را انتخاب نمایید و    OK   را بزنید.

در مرحلهء آخر وارد گزینهء    File   شده و    Save As   را بزنید تا عکس با تغییراتی که بر روی آن اعمال کرده اید ذخیره شود اگر دقت کنید تمامی مراحل بالا به اضافهء       Save     در نوار اکشن قابل روءیت است ، در انتها دکمهء   Stop   در پایین صفحه را کلیک نمایید تا اکشن شما به پایان برسد.

 

 

می توانید برای امتحان    Action   ساخته شدهء خود روی عکس دیگری در فوتوشاپ قرار بگیرید و اکشن را انتخاب کرده و دکمهء  Play   را در پایین صفحه بزنید خواهید دید که اکشن جدید شما به عکس اعمال شده و عملیات ذخیره سازی نیز هم زمان انجام می شود.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>