سلام با آموزشی دیگر از سری آموزشهای فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.
در این آموزش به ساخت عینک جیوه ای با کمک یک تصویر می پردازیم ابتدا تصویر عکسی که می خواهید عینک آن را جیوه ای کنید در فوتوشاپ باز نمایید در صفحهء دیگر تصویر عکسی که می خواهید به عینک اعمال نمایید را نیز باز کنید با کمک ابزار Move تصویر را به لایهء عینک آورده و با استفاده از کلیدهای Ctrl+T آن را به اندازهء عینک درآورید و کمی چرخش ایجاد کرده تا به حالت عینک نزدیک تر شود .
دقت داشته باشید که می توانید در هنگام استفاده از Ctrl+T در قسمت انتخابی کلیک راست کرده و گزینهء Warp را انتخاب کنید این گزینه به شما این امکان را می دهد که با کمک اهرم های آن عکس را با دقت بیشتری به اندازهء عینک درآورید ، حالا کلید Enter را بزنید تاعکس بر روی عینک ثابت شود.
لایهء تصویر را خاموش کرده و با ابزار سلکت شروع به انتخاب قسمتی از شیشه های عینک کنید که می خواهید آن را جیوه ای نمایید باید در انتخاب دقت زیادی به عمل آورید تا در انتها کار شما از کیفیت بالایی بر خوردار باشد از گزینه Add در نوار آپشن گزینه سلکت کمک گرفته تا هر دو شیشهء عینک را بتوانیم انتخاب کنید.

در قسمت انتخابی کلیک راست کرده و یک Feather برای آن با Radius=2 pixel انتخاب می کنید.

لایهء تصویر رافعال کرده و گزینهء Add Layer Mask را انتخاب می کنیم بدین ترتیب یک لایهء ماسک به لایه ها اضافه می شود .

روی این لایه کلیک راست کرده و گزینهء Convert To Smart Object را انتخاب کنید.

سپس مجددا روی لایه کلیک راست کرده و Rasterize Layer را انتخاب نمایید تا این لایه به یک لایهء معمولی تبدیل شود .

سپس مد لایه را روی Linear Light بگذارید.

در قسمت بعد به سراغ منوی Image رفته و گزینه Adjustments را انتخاب کنید و Hue/Saturation را کلیک نمایید .

در پنجرهء Hue/Saturation دقت داشته باشیدهر رنگی که انتخاب می کنید باید Saturation آن روی ۵۰ باشد , Colorize را تیک زده تا تغییرات را بهتر مشاهده کنید ،با Hue رنگی را که می خواهید عینک جیوه ای شما داشته باشد رامشخص کنید و با گزینهء Lightness میزان تیرگی و روشنی رنگ را تغییر دهید و OK را بزنید.

حالا دوباره یک کپی از لایه بگیرید .

Mode آن را روی Linear Dodge قرار دهید و Opacity لایه را روی ۵۰ بگذارید بدین صورت توانستیم حالت جیوه ای بودن عینک رابرای آن ایجاد کنیم.
t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>