سلام با آموزشی دیگر از فتوشاپ در خدمت شما هستیم .

در این آموزش به نحوۀ تعریف و به کار بردن کلیدهای میانبر در فتوشاپ خواهیم پرداخت ، این کلیدهای زمانی به کار شما خواهند آمد که مجبور باشید برای کارهای خود از فرمانهای تکراری دائمأ استفاده نمایید .

وارد منوی Window  شده و گزینۀ   Work Space  را انتخاب نمایید و  Keyboard  Shortcuts and Menus  را کلیک کنید .

 

در پنجرۀ باز شدۀ  Shortcuts and Menus  Keyboard   وارد پنل Menus شده و هر منویی را که خواستید  انتخاب نمایید ، یا وارد  Keyboard Shortcuts  شده و در قسمت   Application  Menu Command  گزینه ای را که می خواهید ، تغییر دهید و یک کلید ترکیبی جدید به انتخاب خود برگزینید .

در این حال ممکن است پیام خطایی از طرف سیستم دریافت نمایید که به معنای تکراری بودن دکمه های تر کیبی شما می باشد ، پس آن ها را آنقدر تغییر داده تا از طرف سیستم تأیید شود ، سپس روی گزینۀ   Accept  کلیک کرده .

در آخر OK را بزنید.

دیگر می توانید وارد تصویر  شده و کلید های ترکیبی خود را استفاده نمایید، بعد از این  دیگر مجبور نیستید برای  اجرای یک فرمان تکراری دائم به منوها رفته و از آن ها استفاده کنید .

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>