باسلام خدمت شما دوستان عزیز با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما هستیم.

در این مبحث به ایجاد یک متن چشمک زن در فوتوشاپ می پردازیم برای اینکار به گزینه  File  رفته و  New  را انتخاب نمایید و یک سند جدید با مشخصات زیر تولید کنید:

Preset  آن را بر روی  International Paper  قرار دهید و  Size  آن را  A4  بگذارید و  Resolution  آن را روی  ۳۰۰  بگذارید و  Color Mode  آن را  RGB Color  قرار دهید و   OK  را بزنید.

ابزار متن را انتخاب کنید و متن مورد نظر خود را تایپ نمایید سپس با کلید ترکیبی  Ctrl+T  و گرفتن دکمه  Shift  آن را به اندازه دلخواه در آورید حالا در قسمت لایه ها دو لایه یک لایهء بک گراند و یک لایهء متن خواهید داشت.

در نوار آپشن گزینه  Window   را باز کنید و حالت انیمیشن را فعال نمایید خواهید دید که در قسمت پایین فوتوشاپ یک فریم ایجاد می شود گزینه New frame را کلیک کرده تا یک فریم دیگر ایجاد شود.

حال دو فریم داریم در فریم اول متن مورد نظر نوشته شده و در فریم دوم از قسمت لایه ها روی علامت چشمک کنار لایه کلیک کرده تا خاموش شود و متن موردنظر در فریم دیده نشود در مرحله آخر نیز روی علامت مثلث کوچک پایین فریم ها کلیک کنید و زمانی برای نمایش فریم ها به آن بدهید مثلا: ( seconds  ۰٫۱ ) سپس روی گزینه  Play  کلیک کنید تا انیمیشن شما فعال شود خواهیددید که متن به صورت جشمک زن در خواهد آمد.

برای ذخیره کردن آن نیز به منوی  File  رفته و گزینه   …Save For Web  را انتخاب نمایید سپس پسوند انیمیشن را گیف گذاشته  و مسیر ذخیره سازی دلخواه فایل را به آن بدهید و آن را  Save  نمایید.

حالا می توانید آن را باز کرده ودر مرور گری مثل  Internet Explorer  مشاهده کنید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>