باسلام خدمت شما دوستان عزیز با یک آموزش جدید در خدمت شما هستیم.

ایجاد یک گرادینت جدید در فوتوشاپ برای طراحان بسیار حائز اهمیت می باشد در این آموزش به ایجاد یک گرادینت جدید می پردازیم.

ابتدا فوتوشاپ را باز کرده وصفحهء جدیدی به دلخواه ایجاد کنید از جعبه ابزار ،ابزار گرادینت را انتخاب کنید دقت داشته باشید که ابزار  Gradient  در کنار ابزار  Paint Bucket قرار دارد که به شکل یک سطل رنگ است پس کلیک کرده موس را نگه دارید و گریدینت را انتخاب نمایید در نوار آپشن آن در کادر اول بر روی مثلث کناری آن کلیک کنید در این حالت انواع گرادینت ها را خواهید دید که می توانید هر کدام از آنها را که خواستید انتخاب کنید.

برای اضافه کردن یک گرادینت بیشتر به لیست بر روی چرخ دنده کنار کادر کلیک نمایید مجموعه گرادینت ها را در پایین کادر باز شده خواهید دید با کلیک بر روی هر کدام از آنها و زدن دکمه  Append  مجموعه ای از گرادینت ها به لیست شما اضافه می شود.

اما برای این که یک گرادینت جدید ایجاد کنید روی عکس گرادینت کلیک نمایید تا پنجرهء  Gradient Editor  برای شما باز شود .

در این پنجره خواهید دید که یک نوار رنگی وجود دارد که در پایین آن اهرم هایی قرار دارد که با کلیک بر روی هر کدام از آن ها و از قسمت Color  وارد  Select Stop Color خواهید شد و رنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

این کار را برای تمامی اهرمهایی که موجود است می توانید انجام دهید وحتی قادر هستید به اهرمها ،اهرمی جدید اضافه کنید بدین ترتیب که با کلیک کردن در هر قسمت از نوار رنگی با کمک موس یک اهرم به اهرم های قبلی اضافه می شود که می توانید رنگ دلخواه به آن بدهید.

حتی می توانید به سادگی اهرمی را حذف نمایید، با موس اهرم مورد نظر را انتخاب نمایید سپس دکمه  Delete  در پایین پنجره  Gradient Editor  را بزنید اهرم مورد نطر حذف خواهد شد.

اگر بخواهید که گرادینت را ذخیره نمایید دکمه  New  را بزنید در این حالت گرادینت شما به لیست اضافه می شود پس از زدن دکمه OK  به تصویر گرادینت خود در صفحه فوتوشاپ نگاه کنید خواهد دید که گرادینت به لیست اضافه شده است.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>