با سلام خدمت شما دوستان عزیز با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.

در این مبحث به آموزش متحرک کردن یک شیپ در فوتوشاپ می پردازیم برای این کار ابتدا به منوی File رفته و سند جدیدی با این مشخصات ایجاد نمایید:

Preset  آن را روی Web  قرار دهید و  Size  آن راروی  ۶۰۰*۸۰۰  بگذارید  Resolution  آن را روی  ۷۲  قرار دهید و  Color Mode  آن را روی  RGB Color  بگذارید و  OK  را بزنید.

از ابزار شیپ استفاده کرده  Custom Shape را انتخاب نمایید و شیپ مورد نظر خود را باگرفتن دکمه  Shift  ترسیم کنید.

یک لایهء جدید به نام  Shape 1  ایجاد می شود روی لایه کلیک راست کنید و گزینه  Rasterize Layer  را انتخاب نمایید تا لایه تبدیل به یک لایه معمولی شود واز حالت شیپ خارج گردد.

از این لایه یک کپی تهیه کرده که یک لایهء جدید خواهد شد با همان اندازه و رنگ ،وارد افکت لایه  (fx)  شوید و با کمک  Color Overlay  رنگ شیپ جدید را تغییر دهید  Ctrl+T  را بزنید خواهید دید که اهرم هایی در اطراف شیپ ایجاد می شود در نوار آپشن روی علامت گیره کلیک نمایید تا پهنا و ارتفاع شیپ به یک اندازه تغییر کند حالا اندازه  W  را روی  ۸۰%  بگذارید،تا شیپ کوچک تری ایجاد شود.

مجددا از لایه کپی بگیرید و وارد لایر استایل (fx)  شوید و رنگ آن را از قسمت  Color Overlay  تغییر دهید سپس Ctrl+T را بزنید و از نوار آپشن روی علامت گیره کلیک کنید و این بار آن را روی  ۶۰%   قرار دهید ،تعداد لایه ها و تعداد شیپ ها بستگی به خود شما دارد می توانید تعداد آنها را کم یا زیاد کنید.

حالت انیمیشن را در فوتوشاپ فعال کنید برای این کار  Window  در نوار آپشن را باز نمایید  و تیک انیمیشن را بزنید در این حالت انیمیشن فعال شده و نواری در پایین صفحه برای تولید فریم ایجاد می شود .

برای تولید فریم جدید گزینهء   Duplicate Frame  در پایین صفحه  را می زنیم تا چند عدد فریم جدید ایجاد شود ،در فریم ۱ شیپ  ۱۰۰%  را روشن نگه داشته وبقیهء شیپ ها را در نوار لایه ها خاموش می کنیم، در فریم ۲ شیپ  ۸۰%  را روشن نگه داشته و بقییهء شیپ ها را در نوار لایه ها خاموش می کنیم ،در فریم ۳ شیپ ۶۰% را روشن نگه داشته و بقییهء شیپ ها را در نوار لایه ها خاموش می کنیم در اینجا اگر دقت داشته باشید شیپ ها از بزرگ به کوچک قرار گرفته اند.

در ادامه شیپ ها می خواهیم  بر عکس عمل کرده و شیپ ها  را از کوجک به بزرگ قرار دهیم پس در فریم ۴ شیپ  ۶۰%  را روشن نگه دارید و بقییهء شیپ ها را در نوار لایه ها خاموش کنید ،در فریم ۵ شیپ ۸۰% راروشن نگه داشته و بقییهء شیپ ها راخاموش کنید در فریم ۶ شیپ  ۱۰۰%  راروشن کنید وبقییهء شیپ ها را خاموش نمایید بدین ترتیب خواهید دید که از هر شیپ دو فریم خواهیم داشت.

اگر Play  را بزنید شیپ شما متحرک خواهد شد حالا برای ذخیره کردن آن به منوی  File  رفته و گزینهء  …Save For Web   را انتخاب نمایید و فایل خود را در آدرس دلخواه ذخیره کنید حالا می توانید آن را باز کرده و در مرورگر  Internet Explorer  مشاهده کنید.

t.javareshkian

 

 

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>