سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.

در این آموزش به بررسی دو تا از امکاناتی که پنجرهء    Window   فوتوشاپ در اختیار ما می گذارد خواهیم پرداخت.

(۱) نشان دادن حالت های مختلف تب ها :

نشان دادن حالت های مختلف تب ها در فوتوشاپ امکانی است ک ممکن است به آن احتیاج پیدا کرده باشید ، تب ها همان پنجرهء نمایش پروژه های شما هستند که در حالت پیش فرض به صورت نوار های باریکی در زیر نوار آپشن فوتوشاپ به چشم می خورند .

ولی شما می توانید با امکاناتی که فوتوشاپ در اختیار شما گذاشته ترتیب قرار گرفتن آنها را به دلخواه تغییر دهید : مثلا پروژه های زیادی دارید و می خواهید آنها را به صورت های افقی یا عمودی در کنار هم بچینید یا حتی تعداد زیادی از آنها را در یک صفحه در کنار هم داشته باشید این امکان به راحتی از طریق پنجرهء     Window   فوتوشاپ و انتخاب گزینهء   Arrange   قابل دسترسی است :

 

(۱) انتخاب گزینهء   Tile Ali Vertically  : به شما این امکان را می دهد که چندین پروژه ای را که می خواهید انجام دهید هم زمان در کنار هم در یک صفحه داشته باشید و تغییراتی را هم زمان به چندین پروژ اعمال نمایید در این حالت این گزینه انتخاب خوبی برای شما محسوب می شود.

(۲) انتخاب گزینهء  Up Vertical  : به شما این امکان را می دهد که پروژه ها را به صورت   عمودی   در کنا هم در یک صفحه مشترک داشته باشید.

(۳) انتخاب گزینهء  Up Horizontal  :  به شما این امکان را می دهد که پروژه ها را به صورت   افقی  در کنا هم در یک صفحه مشترک داشته باشید، و آن ها را در بالا و پایین صفحه مشاهده کنید.

(۴) انتخاب گزینهء  Consolidate All Tabs   : به شما این امکان را می دهد که انتخاب خود را به حالت پیش فرض در آورید یعنی هر پروژه در یک صفحه قرار گیرد و اگر بخواهید دو پروژه را نگاه کنید باید بین تب ها جابه جا شوید.

(۲) استفاده از ابزار  NAVIGATOR :

امکان دیگری که پنجرهء   Window  در اختیار شما می گذارد استفاده از ابزار    Navigator     است ، باکلیک روی این ابزار پنجرهء     Navigator     باز خواهد شد و امکاناتی بدین شرح در اختیار شما قرار می گیرد در واقع این ابزار   Zoom   است و به ما این امکان را می دهد که تصویر را به راحتی کوچک و بزرگ نماییم در قسمت پایین این پنجره در صد بزرگ نمایی تصویر وجود دارد که اگر تمایل دارید تصویر را با حد اکثر بزرگ نمای مشاهده کنید در این کادر کوچک عدد   ۱۰۰%   را وارد نمایید.

t.javareshkian

Comments

comments

2 دیدگاه

 • تاج گل برای عرض تسلیت
  تاج گل برای عرض تسلیت

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت
  ها هستید.

 • کولر بانه
  کولر بانه

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>