سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما هستیم.

در این آموزش به بررسی یکی از ابزارهای انتخاب در فوتوشاپ می پردازیم که شما عزیزان را در انتخاب راحتر کمک می کند تصور کنید که می خواهید رنگ بک گراند یک تصویر را تغییر داده و به رنگ دلخواه دیگری در آورید اگر شما در ابتدا به سراغ سطل رنگ رفته و برای تغییر رنگ بک گراند از آن استفاده کنید خواهید دید که کناره های تصویر شما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و رنگ ها در هم فرو رفته و طرح شما به طرح یک فوتوشاپ کار حرفه ای نزدیک نیست به همین علت استفاده از ابزار های انتخاب به شما کمک می کندکه با دقت بیشتری مکان مورد نطر خود را انتخاب نمایید و کار شما از کیفیت بیشتری برخوردار باشد.

ابتدا ابزار     Magic Wand Tools      را از نوار کناری فوتوشاپ انتخاب نمایید حالا با موس در قسمتی که می خواهید انتخاب کنید کلیک کنید خواهید دید که تمامی قسمت هایی که هم رنگ و متصل به هم هستند با یک کلیک موس انتخاب می شوند.

 

 

 

اگر دقت کنید خواهید دیدکه شاید در برخی از نقاط انتخاب به صورت کامل انجام نشده باشد برای دقیقتر شدن نقاط انتخابی می توانید از گزینهء     Tolerance    که در نوار آپشن ابزار      Magic Wand Tools      وجود دارد کمک بگیرید با انتخاب عدد مناسب در این گزینه می توانید به انتخاب دقیقتری دست پیدا کنید.

 

اگر بخواهید که قسمت های دیگری نیز به انتخاب خود اضافه نمایید فقط کافیست که کلید    Shift   را پاین نگه داشته و در مکان های مورد نظر کلیک نمایید خواهید دید که علامت موس که به شکل یک قلم جادوی است ، یک علامت + نیز در کنار آن ظاهر می شود بدین ترتیب این مکان ها نیز به انتخاب شما اضافه می گردند.

حالا دیگر می توانید با کمک انتخاب سطل رنگ و کلیک در نقاط انتخابی رنگ را تغییر داده و به رنگ دلخواه در آورید .

این کار را بارها برای تمامی قسمت هایی که رنگ بر اثر انتخاب ناقص به آن ها اعمال نشده می توانید انجام دهید تا تمامی تصویر تان به رنگ دلخواه در آید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>