با سلام به شما دوستان عزیز با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما هستیم.

در این آموزش می خواهیم در زیر متن یا تصویر خود سایه ای ایجاد نماییم که می توانید آن سایه را به هر رنگ دلخواهی در آورید ما در این جا به آموزش متن می پردازیم که ایجاد سایه برای تصویر نیز به همین روش انجام می شود.

ابتدا از نوار کناری فوتوشاپ ابزار تکس   (T)  را انتخاب نمایید و با کلید ترکیبی  Ctrl+T   آن را به اندازه دلخواه در آورید و از نوار آپشن فوتوشاپ فونت دلخواه خود را به آن بدهید.

در مرحله بعد به سراغ شیپ ها بروید که در نوار کناری فوتوشاپ قرار دارند و شیپ مستطیل را انتخاب نمایید زیرا سایه بهتر خود را نشان می دهد اما شما می توانید از انواع شیپ برای سایه دادن استفاده نمایید تا طرح دلخواه خود را به تصویر  بدهید،در این زمان رنگ مورد نظر خود را که بعدا می خواهیذ سایهء شما به همان رنگ باشد به شیپ بدهید زیرا این شیپ زیر بنای همان سایهء شما می باشد،ایجاد رنگ دلخواه در همان نوار آپشن شیپ وجود دارد، که بعد از انتخاب شیپ ظاهر می شود.

شیپ را ترسیم نمایید و با کمک کلید ترکیبی  Ctrl+T   آن را نیز به اندازهء دلخواه خود در آورید ، در حالی که لایه شیپ را در قسمت لایه ها انتخاب کرده اید به سراغ نوار آپشن فوتوشاپ بروید و گزینه  Filter  را انتخاب نمایید در این گزینه امکانات فراوانی در اختیار شما می گذارد تا تغییراتی را روی طرح خود ایجاد نمایید اما ما در این جا به قسمت Blur آن می رویم و از کادر باز شده  Gaussian Blur   آن را فعال می کنیم.

در این حالت کادر باز شده و ما می توانیم در پایین این کادر با تغییر میزان  Radius  آن شیپ را تغییر داده و به آن حالت سایه را اعمال نماییم سپس گزینه  OK  را بزنید و تغییرات را مشاهده نمایید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>