سلام خدمت شما با آموزشی دیگر از فتوشاپدر خدمت شما هستیم .

در این آموزش قصد داریم به آموزش دو گزینۀ  Inner Glow   در پنجرۀ  Layer Style   بپردازیم  , این گزینه  به شما این امکان را می دهد ، که به تصاویر خود استایل های زیبا بدهید .

ابتدا یک سند جدید در فتوشاپ باز نمایید و تصویر مورد نظر خود را در این صفحه وارد نمایید ، بر روی لایۀ تصویر دوبار کلیک نمایید تا پنجرۀ  Layer Style   برای شما باز شود ،  یا بر روی علامت fx در پایین صفحه کلیک نمایید .

تیک گزینۀ  Inner Glow  را زده و سپس بر روی آن کلیک نمایید تا پنجرۀ تنظیمات آن برای شما باز گردد ، این پنجره دارای سه قسمت  Structure  و  Elements  و Quality  می باشد , که هر قسمت وظیفۀ اعمال تغییراتی بر روی تصویر را دارند .

Structure : که دارای گزینه های زیر است :

Blend Mode : برای تعیین مد لایه استفاده می شود .

Opacity : می توان میزان شفافیت یا Glow یا همان درخشندگی را با این گزینه تغییر داد ، در حالت طبیعی فقط از دو رنگ زرد وسفید برای ایجاد درخشندگی استفاده می شود ، امّا فتوشاپ این امکان را به ما می دهد ، که از هر رنگی به دلخواه برای درخشنده کردن تصاویرمان استفاده کنیم .

Noise : با تغییر اهرم این گزینه می توانید میزان Noise  را بر روی  Glow  کم یا زیاد نمایید .

رنگ : با کمک این ابزار یک رنگ دلخواه به  Glow خود بدهید یا حتی یک گرادینت برای آن انتخاب نمایید .

Elements : که دارای گزینه های زیر است :

Technique : که شامل Softer است که با انتخاب آن می توانید در Glow  خود لبه های صاف تری داشته باشید و Precise  که لبه های Glow  شما را به حالت محو در خواهد آورد .

Source :که شامل Edge  است ، که با انتخاب آن می توانید , مشخص کنید ,  که  Glow  از لبه های خارجی به سمت مرکز بیاید و امّا  Center که برعکس عمل کرده و Glow  را از وسط و مرکز به سمت خارج می برد .

Choke : این گزینه با  Size  در ارتباط مستقیم است .

Size : میزان کوچک وبزرگ نمودن Glow  را در اختیارمان قرار می دهد .

Quality : که دارای گزینه های زیر است :

Contour : با انتخاب این گزینه می توان نوع   Glow  را که بر روی تصویر اعمال می شود ، تغییر داد .

Range : با کمک آن می توان محدودۀ  Glow  را مشخص و کم یا زیاد نمود .

حالا زمانی که به پنجرۀ لایه ها باز گردید ، استایل هایی که به تصویر خود اعمال نموده اید را خواهید دید ، با خاموش نمودن چشم هر کدام از آن ها استایل مربوطه خاموش و تغییرات اعمال شده از روی تصویر حذف می شود .

اگر زمانی نیز مایل بودید که این تغییرات را بر روی تصویر دیگری کپی نمایید ، فقط کافیست دکمۀ  ALT  را پایین نگه داشته و با موس بر روی علامت fx در کنار لایه ای که استایل به آن داده اید ، کلیک نمایید و سپس موس را بر روی لایۀ تصویر جدید رها کنید ، با این کار تمامی تنظیمات استایل در لایۀ جدید کپی می شود .

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>