با سلام به شما عزیزان با آموزشی دیگر از فوتوشاپ درخدمت شما هستیم.

در این آموزش به بررسی شیوه جدیدی برای انتخاب خواهیم پرداخت که کاملا هوشمند بوده و به شما کمک می کند در زمان خود صرفه جویی نمایید برای این منظور ابتدا فوتوشاپ را باز نمایید و تصویر مورد نظر خود را در صفحه ای جدید بیاورید.

می خواهیم عکس مورد نظر خود را از بک  گراندش جدا نماییم برای این کار در گذشته می توانستیم از ابزار های مختلفی استفاده نماییم که عبارتند از :

(۱) : Magnetic Lasso Tools که در نوار کناری فوتوشاپ قرار دارد و انتخاب گزینهء  Subtract From Selection  که در نوار آپشن این ابزار قرا دارد و به شکل دو مربع می باشد که بر روی هم فرار دارند که مربع بالایی خالی است.

(۲) : ابزار Magic Wand Tool  که به شکل یک قلم مو می باشد و کلیک روی قلم مویی از نوار آپشن این ابزار که بر بالای آن علامت منفی است .

(۳) : یا ابزارهای  Pan Tools  که به شما امکان انتخاب های زیادی می دهد.

اما استفاده از این ابزارها وقت گیر است ،در فوتوشاپ  CC 2018   این امکان را به کار بر خود می دهد که  بتوانیم برای جدا کردن عکس از بک گراند خود زمان کوتاه تری صرف نماییم و این کار را راحت تر انجام دهیم .

برای اینکار کافیست  گزینه  Select  را انتخاب نمایید سپس در کادر باز شدهء آن گزینه  Subject  را کلیک کنید ، فوتوشاپ به صورت هوشمند سوژهء ما را از بک گراندش جدا می نماید اما ممکن است در برخی از نقاط اشکالاتی وجود داشته باشد که می توانیم آن را با کمک ابزارهای قدیمی فوتوشاپ بر طرف نماییم.

مثلا اگر قسمتی را اضافه تر انتخاب نموده می توانیم از گزینهء  Magnetic Lasso Tool  و انتخاب گزینهء  Subtract From Selection   استفاده کرده با موس آن را انتخاب کنیم تا از قسمت انتخابی هوشمند ما حذف شود.

درقسمت آخر وقتی که مطمئن شدید که کار سلکت شما به طور کامل انجام شده می توانید بک گراند خود را حذف نمایید بدین صورت که  گزینهء  Mask   راکه در پایین قسمت لایه ها قرار دارد و به شکل یک دوربین عکاسی کوچک می باشد را کلیک نمایید خواهید دید که سوژهء شما از بک گراندش جدا می شود.

t. javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>