سلام با آموزشی دیگر در زمینۀ فتوشاپ در خدمت شما هستیم .

در این آموزش به معرفی خروجی های مختلف فتوشاپ در هنگام اعمال دستور   Save As خواهیم پرداخت .

شما بر حسب کاری که انجام می دهید احتیاج به خروجی های متفاوتی دارید که در این جا به معرفی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت :

.  فرمت Tiff :  که برای پرینت گرفتن مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل تصاویر با این فرمت در فتوشاپ و ویندوز به خوبی دیده نمی شوند ، با کلیک بر روی این فرمت کادر   Tiff Options  باز خواهد شد که در قسمت های مختلف آن امکاناتی را در اختیار شما می گذارد .

مثلأ : Image Compression  در مورد فشرده سازی فایل ها سئوال می پرسد یا در قسمت  Layer Compression  در مورد نوع خروجی برای شما گزینه های دارد : RLE امکان جدا فرستادن لایه ها را به شما می دهد و Discard لایه ها را ادغام و سپس ارسال می کند .

.  فرمت JPEG : با کلیک بر روی این آپشن کادر JPEG Option  باز خواهد شد که در قسمت Image Option  اهرم آن میزان کیفیت تصویر را نشان می دهد.

.  فرمت  bmp : با کلیک بر روی این آپشن کادر bmp Option  باز خواهد شد .

در قسمت File Format  تیک گزینۀ  Window  را بزنید و در قسمت  Depth  تعداد رنگ را روی ۲۴ بگذارید ,  زیرا اگر بیشتر از این را انتخاب نمایید در بیشتر کامپیوترها قابل باز شدن نیست.

فرمت TGA : این فرمت برای کارهای تلوزیونی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر بخواهید کاری را برای تلوزیون ارسال کنید حتمأ باید از این فرمت استفاده نمایید ، دقت داشته باشید که در کادر باز شدۀ Targa Option کیفیت رنگ را روی ۲۴ قرار دهید .

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>