سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این آموزش به کار با فیلتر ها در محیط فوتوشاپ خواهیم پرداخت ؛ دقت داشته باشید که ما در حالت عادی از فیلتر ها استفاده نمی کنیم مگر اینکه بخواهیم عکسمان حالت هنری یا پوستر داشته باشد ، فیلترها به کارمان می آیند.

پس ابتدا یک تصویر در صفحۀ فوتوشاپ خود باز نمایید و وارد منوی   Filter   شوید .

 

این منوی گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد که بعد از انتخاب بعضی از آن ها ، خواهید دید که یک پنجره در اختیار شما قرار می دهد که با تغییر اهرمهای موجود در آن پنجره می توانید تغییراتی را بر روی تصویر خود ایجاد نمایید و در اصطلاح یک فیلتر سفارشی ایجاد کنید .

برخی دیگر نیز بدون آوردن پنجره در همان زمان تغییرات را بر روی تصویر  اعمال می کنند.

البته توجه داشته باشید که علاوه بر این فیلتر های پیش فرض فوتوشاپ شما قادرید با نصب کردن پلاگین های مختلف در قسمت   .Av Bros    فیلتر های جدیدی را به تصاویر خود اعمال نمایید.

مثلاً با انتخاب گزینۀ   Filter Gallery   پنجرۀ باز می شود که عکس شما در قسمت چپ و اهرمهای و تنظیمات در قسمت راست قرار دارند با کلیک بر روی هر کدام از مثلث های کوچک تنظیمات خواصی به تصویر اعمال می شود .

با تغییر اهرمهای آن شما قارید این تنظیمات را سفارشی کنید .

اگر تصویر شما به طور کامل نمایش داده نمی شود می توانید از قسمت پایین صفحه سمت چپ با تغییر گزینۀ   ۱۰۰%   به  Fit in View    تمام تصویر را در کادر مشاهده نمایید ، حتی با زدن تیک   Invert   شما قادرید رنگ ها در تصویر را معکوس نمایید .

اگر زمانی نیز مایل بودید که فقط به قسمتی از تصویر خود فیلتری اعمال نمایید باید با یکی از ابزار های انتخاب همان قسمت مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ورود به منوی  Filter   آن تغییر را به آن منطقه اعمال کنید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>