منحصر به فرد باشید :

به دنبال اسامی معروف و متعارف برای مردم نباشید،چون ممکن است شباهت اسم دامنه ی شما باعث شود که هیچوت شناخته نشوید.

به دنبال یک اسم خوب متناسب با کار خود باشید.سعی کنید معانی و مفاهیم را در دامنه ی خود به کار ببرید.

به طور مثال اگر سایتی برای تکنولوژی دارید نیازی نیست به دنبال دامنه ای به اسمtech blog،technologyو… باشید.می توانید به دنبال اسامی مانند how to geek و … باشید (این مطالب فقط یک مثال می باشد.)

همچنین حتما اسمی را که انتخاب می نمایید بررسی کنید که قبلا ثبت نشده باشد.

نوشتار ساده :

سعی کنید دامنه ای با نوشتار ساده انتخاب نمایید.در غیر این صورت ممکن است مشتریان خود را از دست داده و یا آن ها به سایت رغیب شما هدایت شوند.پس انتخاب نامی با نوشتار ساده و راحت امری ضروری می باشد.

تلفظ گویا :

اسمی که انتخاب می نمایید نباید چندگانگی در درک تلفظ داشته باشد . به طور مثال سایت kloth.net  اگر این اسم را به کسی بگویید ممکن است بعد از شنیدن با اسم cloth.net اشتباه بگیرد و وارد سایت دیگری شود. پس باید به این نکته توجه ویژه ای نشان دهید.از انتخاب اسامی با املای غلط جلوگیری کنید و یا به عنوان مثال از انتخاب دامنه هایی به صورت hi-n-dry.com خودداری نمایید زیرا ممکن است تلفظ آن باعث خطا و شنیدار high anddry.com شود. سعی کنید از کلمات به طور کامل با املای صحیح استفاده نمایید.

از نام بسیار طولانی استفاده نکنید :

از اسامی طولانی مانند llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.com استفاده نکنید.زیرا کسی نمی تواند این نام را به خاطر بسپارد و از نظر کلمات کلیدی نیز محتوایی ندارد.پس بهتر است بین کلمات خود در صورت زیاد بودن فاصله قرار دهید.

به این موارد توجه داشته باشید :

  • نام دامنه ی شما باید بتواند در بازار گسترش پیدا کند.
  • اگر محصولات شما مختص فروش در ایران است از دامنه .irاستفاده نمایید.
  • اگر شما محصولات و تولیدات بین المللی دارید از دامنه .comاستفاده نمایید.
  • پسوند های زیادی وجود دارد اما بیشترین پسوندی که استفاده می شود .comمی باشد.مردم معمولا پسوند های متفاوت را نگاه نمیکنند و این عقیده را دارند که این سایت ها کلاهبردار و یا فریبکار هستند.

اکنون چه نامی باید انتخاب کرد ؟ :

بعد از معرفی چند نکته وقت آن رسیده که یک domain مناسب برای وب سایت خود انتخاب نمایید.اکثر اسامی معروف قبلا ثبت شده اند اما با کمی تلاش می توانید نامی مناسب کار خود انتخاب نمایید.توجه داشته باشید :

  • می توانید از کلمات اختصاری به عنوان نام دامنه خود استفاده نمایید.
  • اگر کسب و کار شما مختص منطقه یا موقعیت مکانی خاصی می باشد می توانید از locationخود نیز در نام خود استفاده نمایید.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>