ویندوز 10 ؛ آغازی بر پایان اینترنت اکسپلورر

مایکروسافت ویندوز 10 را احتمالا در اواخر تابستان سال آینده/ اوایل پاییز راه اندازی خواهد کرد. این نسخه جدید سیستم عامل بر روی ابزارهای زیادی از گوشی های هوشمند گرفته تا تبلت ها و رایانه های شخصی کار می‌کند و در مقایسه با ویندوز 8.1 و ویندوز فون 8.1 ، نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو است. برای همین مایکروسافت تصمیم گرفت با پرش از 9 این ویندوز را ویندوز 10 نام گذاری کند.
براساس ZDNet، یکی از تغییرات بزرگی که این ویندوز به همراه می آورد یک مرورگر کاملا جدید است. این مرورگز که اسپارتان (Spartan) نام گرفته، هنوز بر موتور Chakra JavaScript و و موتور مفسر Trident مایکروسافت (که در اینترنت اکسپلورر 11 استفاده شد) متکی است. با این حال، منابع ZDNet تاکید کرده اند که این به یقین اکسپلورر 12 نخواهد بود بلکه مرورگری جدید و کم حجم است که در دسکتاپ رایانه، تبلت و گوشی های هوشمند در دسترس خواهد بود. تا جایی که می دانیم اسپارتان بیشتر شبیه کروم و فایرفوکس خواهد بود تا اینترنت اکسپلورر.
با وجود این مرورگر جدید گفته می شود که اینترنت اکسپلورر باز هم در ویندوز 10 خواهد بود (گفته شده به دلایل سازش پذیری)، پس هنوز اینترنت اکسپلورر نمرده است. – با این حال اعتقاد ما بر این است که این مسئله آغازی بر پایان آن خواهد بود.
مایکروسافت جزئیات تازه ای را درباره ویندوز 10 در ژانویه (ماه آینده) منتشر خواهد کرد که احتمالا متوجه موارد بیشتری درباره مرورگر اسپارتان خواهیم شد

No comments

You must be logged in to post a comment.

به آرت دیزاین خوش آمدید ، دوست من سایت من