با سلام خدمت شما عزیزان دز این مبحث به طراحی لوگویی خواهیم پرداخت که بوسیله شیپ آن را دو رنگه می کنیم.

در مرحله اول لوگو تاپ خود را با تکس بنویسید و اندازه آن را با کلید ترکیبی ctrl+T به اندازه دل خواه در آورید،دقت داشته باشید که تمامی حروف را باید به صورت جداگانه تایپ کنید و تکس بکشید تا در زمان رنگ دادن به آن ها دچار مشکل نشوید.

بر روی حرف اول در ستون لایه ها کلیک کنید تا انتخاب شود اینکار برای این است که می خواهیم شیپ رسم کنیم و باید هر حرف به صورت جداگانه شیپ مخصوص به خود داشته باشد.

حالا یک شیپ رسم کنید و با کمک کلید CTRL+T آن را به اندازه نصف حرف در آورید این کار به این علت می باشد که می خواهیم حروف را دو رنگه درآوریم سپس به آن رنگ دلخواه بدهید و یک کپی از شبپ اول برای قسمت دوم حرف بگیرید و باز هم رنگ دلخواه دیگری به آن بدهید.

ترسیم این دو شیپ را برای تمامی حروف به صورت جداگانه انجام دهید تا در ستون لایه ها به وضوح دیده شود که هر حرف دو شیپ با دورنگ متفاوت دارد.

در این مرحله بر روی هر شیپ کلیک راست نمایید و از کادر باز شده گزینه Create Clipping Mask را انتخاب نماییداین گزینه به شما این امکان را می دهد که رنگ هر شیپ را به متن القا نمایید بعد از انتخاب این گزینه خواهید دید که شیپ محو شده و رنگ آن به حرف القا گردیده است .

این کار را باید برای تمامی شیپ ها انجام دهید تا متن مورد نظر به رنگ دلخواهتان در آید.

این نکته قابل به ذکر است  دوستانی که مایل هستند از رنگهای فلت استفاده نمایند می توانند به سایت FLAT OR COLOR مراجعه نمایند.

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>