با سلام  خدمت شما دوستان عزیز در این قسمت نیز با آموزشی دیگر در مورد شیپ همراه تان هستیم.

در این مبحث به دو مورد از امکاناتی که فوتوشاپ در اختیار ما می گذارد تا بتوانیم ازشیپها استفاده بهتر نماییم را بیان می کنیم.

(۱):قرینه کردن شیپ در فوتوشاپ:

ابتدا شیپ مورد نظر را ترسیم کنید حالا اگر می خواهید که یک شیپ دیگر اما قرینه شیپ اول را داشته باشید باید دو مرحله را انجام دهید،ابتدا شیپ را انتخاب نمایید سپس با کمک کلید ترکیبی CTRL+J یک کپی از شیپ اول تولید کنید،خواهید دید که یک لایه شیپ در ستون لایه ها ایجاد می شود،حالا لایه شیپ کپی را انتخاب نمایید و کلیدهای ترکیبی CTRL+T را بزنید در همان حالت با موس راست کلیک نمایید و از کادر باز شده گزینه Flip Horizontad را انتخاب نمایید خواهید دید که شیپ شما به همین راحتی قرینه خواهد شد.

(۲):خالی کردن وسط شیپ:

ابتدا شیپ مورد نظر را ترسیم کنید وبا کمک کلیدهای ترکیبی CTRL+J  یک کپی از شیپ اول ایجاد کرده سپس با کمک کلید ترکیبی CTRL+T شیپ کپی را کوچک کرده و به اندازه دلخواه در آورید ،در اینجا می توانید رنگ شیپ کپی را تغییر داده تا مراحل کا را با وضوح بیشتری ببینید.

حالا باید هر دو شیپ را از حالت شیپ خارج کزده وبه لایه تبدیل نمایید برای این کار روی هر لایه از شیپ ها راست کلیک کرده و گزینه Resterize layer را انتخاب کنید ،در مرحله بعد بر روی لایه شیپ کپی دوباره راست کلیک کرده وگزینه Create Clipping Mask را انتخاب کنید.

در مرحله آخر ابتدا شیپ اصلی راانتخاب کرده سپس به کمک موس و در حالی که کلیدCtrl را پاین نگه داشته اید بر روی شیپ کپی کلیک نمایید خواهید دیدکه علامت موس به حالت قیچی در می آید وشیپ اصلی را به اندازه شیپ کپی برش می دهد.

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>