سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این آموزش به ساخت یک ماسک حرفه ای به کمک براش و شیپ خواهیم پرداخت ، ابتدا یک تصویر که می خواهید بگ گراند شما باشد را در فوتوشاپ باز نمایید سپس یک شیپ به دلخواه انتخاب کرده ولی از نوار ابزار حالت   Pixel   رابرای آن انتخاب نمایید .

یک لایۀ جدید ایجاد کرده و شیپ خود را در آن لایه ترسیم کنید .

و از پایین صفحه گزینۀ ماسک را بزنید.

خواهید دید که یک ماسک خالی تولید می شود برای اینکه ماسک شبیه شیپ باشد باید شیپ را ابتدا به کمک  Magic Wand Tool   انتخاب نمایید.

 

پس ابزار ماسک را انتخاب نمایید ،خواهید دید که ماسک به همین راحتی ایجاد می شود .

حالا می خواهید عکسی در داخل این ماسک قرار دهید ، پس عکس را به روی شیپ در صفحه و در یک لایۀ جدید قرار دهید در این مرحله قفل ماسک را بشکنید و آن را با کمک موس به لایۀ عکس ببرید می بینید که عکس در داخل ماسک قرار می گیرد ، در این جا اگر عکس داخل ماسک احتیاج به جابه جایی دارد فقط کافیست آن را در قسمت لایه ها انتخاب کرده و با موس جای مناسبی برای آن انتخاب کنید .

حتی شما قادرید جهت عکس را در داخل ماسک تغییر دهید برای این کار کافیست عکس را در قسمت لایه ها انتخاب نمایید وسپس به سراغ  گزینۀ  Edit   رفته و Tans Form  را انتخاب نمایید و با کمک گزینه های آن حالت دلخواه خود را برای عکس ایجاد نمایید .

شما در آخر می توانید با کمک براش های مختلف در حالی که لایۀ ماسک انتخاب است به آن طرح های زیبا داده و ماسک خود را به یک ماسک حرفه ای تبدیل نمایید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>