باسلام به شما عزیزان با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما هستیم.

در این مبحث به آموزش رنگی کردن عکس در فوتوشاپ می پردازیم روشهای زیادی برای این منظور وجود دارد ولی ما در اینجا  دو روش را بیان می کنیم.

تصویر خود را در فوتوشاپ باز نمایید باید در ابتدا مد رنگی آن را تغییر بدهید و  از حالت سیاه و سفید خارج کرده تا بتوانیم تغییرات رنگی را به آن اعمال نماییم پس به منوی Image  رفته گزینه   Mode    را کلیک کرده چون معمولا مد رنگی سیاه و سفید روی   Grayscale   است آن را روی   CMYK Color   یا   RGB Color  قرار می دهیم.

(۱) روش اول :

در این مرحله ابتدا بزرگ نمایی تصویر را انجام می دهیم سپس قسمت هایی که دوست داریم رنگ آن تغییر کند را با ابزار  Polygonal  Lasso Tool   انتخاب می کنیم در ادامه با ابزار   Sub Tract (دو مربع در نوار آپشن که یکی از آن ها خالی است ) قسمت هایی که نمی خواهیم رنگ به آن اعمال شود را انتخاب می کنیم مانند چشم ها ابروها و لب ها تا از انتخاب   اولیه حذف شوند.

حالا یک   Feather   به آن بدهید می توانید آن را  ۵  در نظر بگیرید ،ایجاد  Feather  با راست کلیک کردن در منطقهء انتخابی نیز امکان پذیر است.

یک لایهء جدید ایجاد کرده و تغییر رنگ را در آن اعمال نمایید برای این منظور   Ctrl+J   را بزنید .

از سربرگ  Image   گزینهء   Adjustments  و سپس   Hue Saturation   را انتخاب نمایید در پنجره   Hue Saturation  مقادیر را بدین ترتیب تغییر دهید تیک  Colorize  را بزنید و در قسمت  Hue  ته مایهء رنگ را تغییر دهید و در  Saturation   میزان اشباع و در   Lightness   میزان روشنی و تیرگی رنگ را انتخاب کنید و  OK   را بزنید.

(۲) روش دوم :

از سربرگ   Image  گزینهء   Adjustments  را انتخاب نمایید سپس   Variation   را کلیک کنید و مقادیر را به دلخواه تغییر دهید.

 

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>