با سلام خدمت شما دوستان گرامی در این مبحث به لوگوهای سه بعدی و ترسیم آنها در فوتوشاپ خواهیم پرداخت.

لوگو های  ۳D اغلب با شیپ ها رسم می شوند؛به وسیله شیپ لوگویی طراحی کنید سپس به کمک کلید CTRL تمامی مراحل را انتخاب کنید و با کمک کلید ترکیبی CTRL+E تمامی لایه ها را به یک لایه تبدیل کنید ودر اصطلاح انها را مرج نمایید.

از مرج کردن در تمامی مراحلی استفاده می شود که می خواهیم دو لایه را به یک لایه تبدیل کنیم وتغییرات را به هر دو لایه یکسان اعمال نماییم.

در مرحله بعد از لوگوی خود با کمک کلید ترکیبی CTRL+J یک کپی گرفته و کپی را برای مراحل بعدی ذخیره می کنیم حال چراغ لایه کپی را خاموش می کنیم تا تغییرات به آن اعمال نشود .

به لایه بگ گراند خود باز گشته و به آن رنگ خاکستری می دهیم ،می توانید در قسمت کد رنگ گزینه (aaaaa) را تایپ نمایید تا رنگ خاکستری مورد نظردرآید؛رنگ لایه شیپ را نیز به خاکستری اما کمی متمایزتر در آورید ودر قسمت کد رنگ گزینه (۷۴۷۴۷۴) را تایپ نمایید.

در این مرحله می خواهیم لوگو رابرای ۳D کردن آماده کنیم برای اینکار ابتدا روی لایه شیپ راست کلیک نمایید و گزینه New 3D Extrusion From Selected layer را انتخاب نمایید،

باید لایه بگ گراند را نیز ۳D کنید تابا لایه شیپ هم خوانی داشته باشد.

برای اینکار لایه بگ گراند را انتخاب نمایید و بر روی آن کلیک راست کنید وگزینه Post Card راانتخاب نمایید حال برای انکه کار ما بهتر خود را نشان دهد باید لایه شیپ و بگ گراند را به وسیله کلید ترکیبی CTRL+E مرج کنید.

بر روی لایه ایجاد شده کلیک راست نمایید و از کادر باز شده گزینه New 3D Extrusion را انتخاب نمایید.

در این مر حله به قسمت ۳D در نوار ابزار بالا رفته و گزینه Render را انتخاب نمایید یا از کلید ترکیبی ALT+SHIFT+CTRL+R استفاده نمایید ،و صبر کنید تا رندر به %۱۰۰ خود برسد با اینکار تمامی تنظیماتی که انجام داده اید به لوگوی شما اعمال می شود.

در مرحله آخر لوگوی خود را از حالت  ۳Dخارج نمایید برای اینکار بر روی لایه کلیک راست نمایید و گزینه Resterize 3D را انتخاب کنید.

سپس به سراغ هر دو لایه رفته (لایه شیپ کپی که خاموش کرده بودیم ولایه جدیدی که ایجاد کرده ایم) و با کمک گزینه Layer Style و انتخاب Bevel and Emboss به لوگوی خود رنگ دلخواه بدهید.

برای آنکه لوگوی شما بهتر خود را نشان دهد از گزینه Filter/Blur در نوار ابزار بالای فوتوشاپ نیز می توانید کمک بگیرید.

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>