همیشه دغدغه وبمستران این بوده که برای داشتن یک سایت خوب از چه سرویس میزبانی استفاده کنند ، چقدر هزینه کنند و از چه سایتی خرید کنند ؟؟؟

همیشه برای خرید هاست این موارد را در نظر داشته باشید :

بسته مناسب سایت خود را انتخاب کنید ، همیشه از بسته هایی که فعلا نیازتان را برطرف می کنند استفاده کنید و در صورت نیاز  آن را ارتقا دهید . معمولا از شرکت های شناخته شده تر سرویس میزبانی تهیه کنید .

البته باید در نظر داشت که مبلغی را نیز هزینه برند این شرکت ها خواهید کرد ، اگر سی ام اس سایت شما نیاز به منابع خاصی دارد حتما این را قبل از خرید به شرکت هاستینگ انتقال دهید ، برای مثال بگوید سی ام اس سایت من وردپرس است و من یک هاست مناسب وردپرس می خواهم تهیه کنم . معمولا بعد از انتقال سایت ها به دلیل تفاوت ورژن پی اچ پی سرور و یا ویندوز سرور سایت ها دچار مشکلاتی می شوند . پس به یاد داشتن ورژن هاست قبلی ما نیز مطمئنا کاربردی خواهد بود .

معمولا فرآیند انتقال سایت بر عهده شرکت های میزبان خواهد بود و این کار نیز به صورت رایگان انجام می دهند .

اما شما نیز می توانید یک فول بک آپ از سایت خود تهیه کنید و یا از شرکت میزبان خود بخواهید لینک دانلود فول بک آپ شما را ارسال کنند تا شما بتوانید بک آپ از سایت خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل اطلاعات اصلی سایت شما آسیب نبیند . حتما قبل از خرید محصول چند سوال از شرکت میزبان بپرسید و نحوه پاسخگویی و سرعت پاسخگویی آن ها را بسنجید .

اگر سایت شما بروی سرور های لینوکس هست سراغ شرکت هایی بروید که صرفا کارشان سرورهای لینوکسی است . چون برخی از شرکت ها برای جور بودن محصولات خود اقدام به فروش سرویس های مشابه می کنند . مثلا شرکت x در حوزه فروش سرور های لینوکس تخصص دارد اما اقدام به فروش سرور های ویندوزی هم می کند .

معمولا روی بحث لغو سرویس و خدمات بازگشت وجه نیز حساس باشید تا در مدتی که سایت شما به صورت تست بروی سرور میزبان قرار می گیرد ، در صورتی که شما رضایت نداشتید بتوانید سریعا سرویس را عوض کرده و سایت خود را به شرکت بهتر انتقال دهید و مطمئن باشید که پول خود را هدر نداده اید .

همیشه ارتباط خود را با طراحان سایت خود حفظ نمایید و از خدمات مشاوره ای آنها استفاده کنید ، حتی اگر آن ها در ازای این کار از شما پولی طلب کردند این کاملا به نفع شما خواهد بود . از افرادی که توانمندی فنی آن ها برای شما ثابت نشده هیچ گاه مشورت نگیرید .

اینکه فردی مدیر سایت خوبی است اصلا گزینه مناسبی برای مشورت در موارد فنی نیست . معمولا ما به شما خرید سرور های اختصاصی را پیشنهاد می کنیم ، شاید در نگاه اول این سرویس ها گران تر از هاست های معمولی به نظر بیایند اما هم فضا مناسبی به شما می دهند هم پهنای باند اختصاصی خواهید داشت و از نظر سرعت نیز به مشکل بر نخواهید خورد ، ضمن اینکه کانفیگ سرور خود را از شرکت میزبان تهیه خواهید کرد و همیشه در انتقال ها براساس همان کانفیگ خرید خواهید زد .

هاست معمولا به هاست های اشتراکی و هاست های اختصاصی تقسیم می شوند ، که البته من می گویم که همه هاست ها اشتراکی است ، در واقع تعدادی از سایت ها بروی یک سرور نگه داری می شوند و منابع یک سرور بین این هاست ها تقسیم خواهد شد ، البته در برخی از شرکت ها به شما امکان افزایش پهنای باند را نخواهند داد و در صورت تقاضا شما را به پلن بالاتر راهنمایی می کنند اما در برخی از شرکت ها به صورت جداگانه برای شما پهنای باند تهیه می کنند .

دانیال جوارشکیان 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>