با آموزشی دیگر از فتوشاپ در خدمت شما هستیم .

در این آموزش به نحوۀ جداسازی یک امضاء از بک گراندش خواهیم پرداخت ، به گونه ای که بک گراند را کاملاً از بین برده و امضاء را جداسازیم ، پس ابتدا یک امضا بر روی یک صفحۀ سفید انچام داده و از آن عکس بگیرید وسپس فایل آن را داخل محیط فتوشاپ باز نمایید .

ابتدا قفل لایه را باز کنید ، سپس به منوی Filter  رفته و گزینۀ  Convert For Smart Filter  را انتخاب نمایید و لایه را به یک Smart Filter  تبدیل کنید .

دوباره به منوی Filter  رفته و این بار گزینۀ  Camera Raw Filter  را انتخاب نمایید و در پنجرۀ باز شدۀ  Camera Raw   مقادیر اهرم ها را بدین ترتیب تغییر دهید .

Contrast=+74   ,   Highlights=+97  ,  Shadows=–100 ,  Whites=+88  ,  Blacks=-61 , Saturation =-100

سپس به منوی  Image و گزینۀ  Adjustment را انتخاب نمایید و  Levels را کلیک کنید و بر روی سایه ها و هایلایت ها تغییراتی ایجار نمایید ، تا بک گراند به طور کامل به صورت سفید در آید و امضاء را به صورت کامل در تصویر داشته باشید .

در مرحلۀ بعد وارد منوی   Select  شده و گزینۀ  Color Range  را انتخاب نمایید ، شما با انتخاب قسمت سفید رنگ تمامی قسمتهای سفید را به حالت انتخاب در خواهید آورد ، پس  OK را بزنید ،

برای کامل شدن انتخاب دوباره وارد منوی  Select  شده و این بار گزینۀ  Inverse را انتخاب کنید ، تا انتخاب شما معکوس شود وتمامی امضاء شما به طور کامل به حالت انتخاب در آید ، در ا ین حالت شما انتخاب بهتری خواهید داشت .

در این مرحله دوباره وارد منوی    Select  شده و گزینۀ   Select And Mask   را انتخاب نمایید و در پنجرۀ باز شدۀ آن اهرمها را بدین ترتیب تغییر دهید .

 

Radius=3  ,  Smooth =3  ,  Feather =2  و  OK را بزنید .

در این حالت امضاء به طور کامل از بک گراند جدا شده است و در نهایت برای این که بتوانید امضاء را انتقال دهید بر روی ماسک کلیک کرده و گزینۀ   Apply Layer Mask  را انتخاب کنید ،

سپس همۀ لایه ها را با هم مرج نمایید .

در انتها نیز برای اینکه در حین انتقال امضاء به جای دیگر کیفیت کار شما پایین نیاید ، بر روی لایه راست کلیک کرده وگزینۀ  Convert To Smart Object  را انتخاب کنید .

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>