با سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.

در این آموزش به تنظیم رنگ تصویر در فوتوشاپ می پردازیم روش های زیادی برای این منظور وجود دارد ولی ما فقط به بررسی یک مورد از آنها خواهیم پرداخت ، در عکس هایی که می گیریم ممکن است یک رنگ غالب باشد با کمک این روش می توانیم آن رنگ غالب را تغییر داده و تعادل رنگ را در عکس ایجاد نماییم.

ابتدا تصویر دلخواه خود را در فوتوشاپ باز نمایید ، از سربرگ  Image   گزینهء   Adjustments   را انتخاب کرده سپس   Color Balance   را کلیک نمایید در پنجرهء باز شدهء  Color Balance   امکانات زیادی در اختیار شما می گذارد که شامل دو قسمت    Color Balance   و   Tone Balance   می باشد.

در قسمت  Color Balance  اهرم هایی داریم بدین ترتیب:

Green=Magenta      ,        Red=Cyan        ,      Blue=Yellow

که در این قسمت اگر بخواهیم رنگی در عکس کم کنیم از این اهرم ها استفاده می کنیم مثلا اگر بخواهیم رنگ زرد را کم کنیم اهرم را از طرف Yellow  به سمت   Blue  می بریم به همین ترتیب اهرم های دیگر به ما کمک می کنند که هر رنگ در تصویر غالب است اهرم را به سمت رنگ دیگر برده تا رنگ تصویر را متعادل نماییم.

در قسمت   Tone Balance   سه آیکون وجود دارد بدین ترتیب :

Shadow  سایه    ,   Midtones  رنگ میانی     ,  Highlights  های لایت

در این قسمت می توانیم با کمک اهرمهای قسمت بالایی میزان سایه ، رنگ میانی و های لایت  تصویر را به دلخواه کم و زیاد نماییم.

سپس    OK   را زده برای این که بتوانید تغییرات اعمال شده بهتر مشاهده کنید یک   Snapshot   تهیه کنید برای این منظور به قسمت لایه ها رفته و در حالیکه  Color Balance   در لایه انتخاب است   Create New Shot  (آیکون آن شبیه یک دوربین عکاسی کوچک می باشد که در پایین قسمت لایه ها قرار دارد.)   را کلیک نمایید و تفاوت را در آنجا مشاهده کنید.

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>