سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.

در این آموزش می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیم یک نقاشی از عکس بسازیم ، ابتدا عکس خود را در صفحه فوتوشاپ باز نمایید به قسمت لایه ها رفته و یک کپی از تصویر خود ایجاد نمایید .

قصد داریم شدت رنگ تصویر را به صفر برسانیم و حالت سیاه و سفید را برای آن ایجاد نماییم برای این منظور روی گزینۀ     Create or Adjustment Layer     کلیک کنید .

سپس      Hue/Saturation    را انتخاب نمایید در پنجرۀ باز شده   Saturation    را روی   ۱۰۰-     قرار دهید عکس در این حالت رنگ خود را از دست داده و به حالت سیاه و سفید در می آید.

حالا می خواهیم آن را نگاتیوی نماییم یا به عبارتی به آن   Invert   بدهیم پس می توانید از کلید میانبر    Ctrl+I     استفاده کنید .

سپس   Mode   لایه را روی   Color Dodge   قرار دهید ، در مرحلۀ بعد به منوی   Filter  رفته وگزینۀ   Blur    انتخاب کنید و  Gaussian Blur  را کلیک نمایید.

با تغییر   Radius    به سلیقۀ خودتان تصویر را تغییر دهید دقت داشته باشید که هر چه عدد بزرگ تر باشد افکت شما کم رنگ تر در نتیجه به عکس نزدیک تر می شود .

در مرحلۀ بعد توسط   Levels   با روشنایی و نور عکس بازی کرده تا خطوط را پر رنگ تر و واضح تر شوند برای این کار در حالی که لایۀ کپی در حالت انتخاب است روی گزینۀ    Create or Adjustment Layer    کلیک نمایید  و گزینۀ  Levels  را انتخاب نمایید و در باکس ایجاد شده با کشیدن اهرمهای تیره و روشن به نتیجه دلخواه برسید .

در برخی موارد ممکن است نصویر احتیاج به برخی اصلاحات داشته باشد و نقاط کوچک تیره روی عکس باقی مانده باشد با انتخاب لایۀ کپی و انتخاب براش و در حالی که Hardness  روی صفر است نقاط را به آرامی حذف کنید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>