سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این آموزش به تایپوگرافی چهره خواهیم پرداخت پس تصویری که می خواهید تایپوگرافی بر روی آن انجام شود را در فوتوشاپ باز نمایید سپس به سراغ ابزار متن رفته و آن را انتخاب نمایید و با فونت و سایز دلخواه با جهت های مختلف شروع به تایپ بر روی تصویر نمایید .

برای راحتی کار می توانید ابزار  Move   را انتخاب کرده و در حالی که لایۀ متن از قسمت لایه ها  انتخاب است کلید    Alt   را پایین نگه دارید و با موس متن را پایین بکشید در این حالت یک کپی از متن ایجاد می شود .

برای قسمت های زیر چشم که می خواهید متن های شما انحنا داشته باشد می توانید در حالی که ابزار تکس را انتخاب کرده اید  در نوار ابزار آن روی گزینۀ   Create Warped Text     کلیک نمایید و در قسمت   Style   گزینۀ   Arc Lower   را انتخاب نمایید و با   Bend   مقدار انحنا را کم یا زیاد نمایید  .

کل صورت را با این روش بپوشانید در قسمت بعد تمام لایه های متنی را انتخاب نمایید و با کمک    Ctrl+E    همۀ آن ها را به یک لایه تبدیل کنید و آن را زیر لایۀ تصویر قرار دهید سپس روی لایۀ تصویر راست کلیک کرده و گزینۀ   Create Clipping Mask  را انتخاب نمایید خیلی راحت تصویر به لایۀ متن اعمال می شود .

لایۀ متن و لایه تصویر را به یک لایۀ واحد تبدیل کنید و از آن یک کپی تهیه کنید حال می خواهیم یک رنگ بر روی تصویر بپاشیم پس روی لایۀ کپی راست کلیک کرده وگزینۀ  Blending Options   انتخاب نمایید و  Outer Glow  را تیک بزنید و در پنجرۀ آن رنگی دلخواه انتخاب نمایید و   Opacity=17  و   Size=13   قرار دهید و  OK  را بزنید.

پس برای اینکه متن های خارج تصویر را پاک کنید با ابزار  Eraser Tool   شروع به پاک کردن کنید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>