باسلام خدمت شما عزیزان با یک سری دیگر از آموزش های فوتوشاپ در خدمت شما می باشیم.

در این قسمت به ایجاد یک براش جدید اما به صورت متن می پردازیم:

در ابتدا متن خود را تایپ نمایید ما در اینجا برای نمونه متن < پردازش گران قرن> را تایپ نموذه ایم در این زمان کلید Ctrl را پایین نگه داشته و با موس بر روی لایه متن کلیک نمایید خواهید دید که علامت موس به شکل یک دست که قسمتی از آن به صورت سلکت می باشد در می آید در این حالت لایه و متن هر دو انتخاب خواهند شد.

از منوی  Edit گزینه  Define Brush Preset  راانتخاب کنید و در پنجره   Brush Name  نامی برای براش خود بگذارید و گزینه  OK  را بزنید.

«در انجا به خاطر داشته باشیدکه اگر گزینهء  Define Brush Preset  در منوی  Edit  شما خاموش بود به این خاطر است که قسمت سلکت شدهء شما برای ایجاد براش بزرگ است پس ابتدا آن را به کمک کلید  Ctrl+T  کوجک کنید و سپس برای ایجاد براش اقدام نمایید.»

دیگر می توانید کلید  Ctrl+D  را زده تا متن و لایه هر دو از حالت انتخاب خارج شوند.

گزینه براش را از منوی سمت راست فوتوشاپ انتخاب کنید حالا از نوار آپشن کادر براش را باز کنید و براش جدیدی را که ایجاد کرده اید را کلیک نمایید شما حتی می توانید رنگ براش خود را تغییر داده و رنگ دلخواه خود را به آن بدهید.

t.javareshkian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>