سلام با آموزشی از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این آموزش به تغییر تصویر چهره به پرتره با  کمک فوتوشاپ خواهیم پرداخت ، ابتدا تصویر چهرۀ  را در فوتوشاپ باز نمایید و با ابزار    Magic wand Tool    شروع به انتخاب تمام چهره نمایید.

سپس در قسمت انتخاب شده راست کلیک کرده و گزینۀ   Layer Via Copy   را انتخاب نمایید با این کار از قسمت انتخابی کپی تهیه کرده اید .

حالا اگر چشم لایۀ اصلی را خاموش نمایید خواهید دید که فقط قسمت انتخابی باقی می ماند دیگر می توانید لایۀ اصلی را حذف نمایید پس آن را گرفته و به سطل زباله بیندازید .

بر روی     Create New Fill Adjustment     کلیک کنید.

Solid Color   را انتخاب نمایید و رنگ سفید به آن بدهید.

بدین ترتیب یک لایه با رنگ سفید ایجاد کرده و آن را زیر لایۀ تصویر به عنوان بک گراند قرار دهید حالا تصویری که می خواهید به چهرۀ خود اعمال نمایید را روی تصویر چهره قرار داده و با   Ctrl+T   آن را به اندازۀ دلخواه در آورید ، مد لایۀ آن را روی Screen   بگذارید با این روش تصویر مقداری رنگ خود را از دست داده و تصویر چهره نمایان می شود .

برای زیبایی کار می توانید دوباره به سراغ     Create New Fill Adjustment  رفته و به لایۀ تصویر   Black White   بدهید.

یا     Hue/Saturation   را انتخاب نمایید و با تغییر اهرمهای آن رنگ تصویر را به رنگ دلخواه نردیک کنید.

 

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>