سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم.

در این آموزش به ایجاد سایه برای درخت خواهیم پرداخت ، ابتدا تصویر درخت خود که می خواهید سایه برای آن ایجاد نمایید را در فوتوشاپ باز نمایید ، شاید تصویر شما با فرمت   PNG  باشد که این بدان معنی است که تصویر شما هیچ نوع بک گراندی ندارد .

پس در مرحلۀ بعد یک کپی از آن تهیه کنید برای این کار روی لایه راست کلیک کرده و گزینۀ  Duplicate Layer  را انتخاب نمایید .

لایۀ کپی را انتخاب نمایید سپس به منوی   Edit  رفته و گزینۀ    Transform   را انتخاب کنید و  Flip Vertical  را کلیک نمایید .

خواهید دید که تصویر کپی شما به حالت معکوس در می آید آن را در زیر درخت قرار داده و بعد کلیدهای ترکیبی   Ctrl+T  را بزنید و در قسمت انتخابی کلیک راست کرده و گزینۀ   Skew  را انتخاب کنید حالا می توانید .

اهرمها را با کلیک و درک کردن جابه جا نمایید تا تصویر کپی به حالت سایه نزدیک شود .

نکته : برای اینکه تصویر را بهتر مشاهده نمایید از کوچک نمایی می توانید استفاده کنید برای این کار دکمه های ترکیبی  Ctrl و  _  را باهم بفشارید , برای بزرگ نمایی نیز دکمه های Ctrl  و + را بزنید .

برای تغییر رنگ سایه نیز لایۀ آن را انتخاب کرده و در حالی که دکمۀ   Ctrl  پایین است با موس روی عکس درخت در قسمت لایه کلیک کنید حالا درخت در حالت انتخاب است به منوی  Image   رفته و گزینۀ  Adjustment    را انتخاب نمایید و    Black and White    کلیک کنید و در پنجرۀ    Black and White    گزینۀ  OK  رابزنید .

 

سایه به رنگ سیاه وسفید در آمده ولی برای اینکه رنگ آن کم رنگ تر شود می توانید  Opacity   لایۀ آن را پایین بیاورید.

 

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>