سلام با آموزشی دیگر از فوتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم.

در این آموزش به استفاده از برنامۀ   Bridge می پردازیم ، یکی از اولین کارهایی که شما با عکس ها انجام می دهید دیدن ، مدیریت و انتخاب آن هاست شما برای مدیریت کردن عکس ها مجبورید که آن ها در ویندوز باز کرده تا بتوانید دیده و بخشی از آن ها را حذف نموده و برخی از آن ها را وارد فوتوشاپ نموده تا Edit  نمایید .

معمولأ کاربران برای این کار از ابزارهای جانبی استفاده می کنند که یکی از آن ها که با فوتوشاپ هماهنگ تر است   Bridge (پل)   نام دارد .

برای استفاده از آن به سراغ منوی   Start   رفته ودر قسمت سرچ  Bridge  را تاپ نمایید همان طور که می بینید   Adobe Bridge CS6     را خواهید دید که با کلیک روی آن پنجرۀ   Bridge  باز خواهدشد.

امّا راه دیگری نیز برای باز کردن این برنامه وجود دارد , به منوی    File   در داخل برنامۀ فوتوشاپ رفته و     Browse in Bridge    را کلیک نمایید .

 

همین طور می توانید از دکمه های میانبر     Ctrl+Alt+O     استفاده نمایید .برای دیدن پوشه های مختلف می توانید از پنل   FOLDERS    استفاده نمایید که در واقع یک رابط کاربری مانند ویندوز در اختیارتان می گذارد که در آن تمامی پوشه ها را به راحتی می توانید بیابید .

اگر بخواهید به محتواهای داخل آن ها دست پیدا کنید با کلیک بر روی هر یک از آن آیکن ها محتوای آن در پنل   CONTENT  دیده خواهد شد .

اگر هم بخواهید یکی از تصاویر را بزرگتر ببینید با کلیک بر روی تصویر در پنل   PREVIEW    می توانید همان عکس را در Size  بزرگتری ببینید پنل PREVIEW  امکان دیگری نیز دارد که به شما اجازه می دهد چند عکس را در کنار هم در آن صفحه داشته باشید فقط کافیست در حالی که دکمۀ   Ctrl   را پایین نگه داشته اید با موس بر روی آن تصاویر کلیک نمایید .

امّا اگر بخواهید یک عکس را مستقیما در فوتوشاپ باز نمایید فقط کافیست روی آن عکس دوبار کلیک نمایید و اگر بخواهید دوباره به پنجرۀ برگردید کافی است از کلید های میانبر    Ctrl+Alt+O    استفاده نمایید و اگر بخواهید بدون انتخاب عکسی به برنامۀ فوتوشاپ وارد شوید باید گزینه ای که شبیه بوم است را کلیک نمایید .

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>