سلام با آموزش دیگر از فوتوشاپ در اختیار شما هستیم.

در این آموزش قصد داریم به ساختن یک شعلۀ آتش بپردازیم و رنگ آتش را نیز با کمک فوتوشاپ برای آن ایجاد کنیم، برای این منظور یک صفحۀ جدید در فوتوشاپ باز نمایید سپس از این لایه یک کپی تهیه کرده و رنگ لایۀ اول را به مشکی تغییر دهید تا شعلـۀ آتش خود را بهتر نشان دهد.

روی لایۀ کپی رفته و یک براش که به شعلۀ آتش نزدیک تر است را انتخاب نمایید رنگ آن راسفید قرار داده و با آن براش روی صفحه کلیک کنید .

در این قسمت می خواهیم رنگ آتش را به آن بدهیم  به منوی  Image   رفته گزینۀ  Adjustments   را انتخاب کرده و  Color Balance   را کلیک نمایید .

در پنجرۀ باز شدۀ    Color Balance  اهرم های آن را تغییر دهید تا رنگ به شعلۀ آتش نزدیک تر شود .

لایه ی که ایجاد کرده اید Color Balance  است و در بالای همۀ لایه ها قرار دارد اگر یک لایه در زیر آن ایجاد کنیم سپس اقدام به انتخاب براش نمایید و روی لایۀ شعله کلیک کنید خواهید دید که تصویر آن براش هم رنگ شعله را به خود می گیرد.

برای تنظیم بیشتر رنگ شعله می توانید  Opacity   را تغییر دهید خواهید دید به چه زیبایی شعله آتش شما آماده شده است.

این یک روش برای اعمال رنگ آتش است البته روش دیگری هم وجود دارد آن که  وارد منوی   Filter  شوید و با دادن  Filter  های مختلف حالت آتش را ایجاد کنید.

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>