در این آموزش به استفاده از ابزار Magic Eraser Tool خواهیم پرداخت .

ابتدا یک تصویر به دلخواه در فتوشاپ باز نمایید و این ابزار که در زیر مجموعۀ ابزار Eraser است را انتخاب نمایید ، این ابزار این امکان را به شما می دهد که با کلیک بر هر نقطه علاوه بر این که قفل لایه به صورت خودکار برداشته می شود تمام پیکسلهایی که رنگ یکسانی دارند را پاک می کند .
با انتخاب این ابزار نوار آپشن آن فعال شده و به شما امکانات جالبی می دهد که به قرار زیر است :
گزینۀ Tolerance : میزان رنگی که پاک می شود را مشخص می کند ، اگر میزان آن را کمتر کنید ، میزان پیکسل رنگی را که انتخاب می کند کمتر است و اگر میزان آن را بالا ببریم میزان پیکسل رنگی که انتخاب می کند بیشتر است .

گزینۀ Anti-alias : اگر بخواهید در انتخاب خود لبه های نرم تری داشته باشید باید تیک این گزینه را بزنید .

گزینۀ Contiguous : پیکسل های چسبیده به هم که هم رنگ هستند را انتخاب می کند ، در واقع بعد از کلیک تا مرز رنگی جلو می رود و رنگ های مشابه خارج از مرز را انتخاب نمی کند در صورت غیر فعال بودن این گزینه رنگ های مشابه پیکسل رنگی را در کل تصویر پاک می کند .

گزینۀ Sample All Layer : هر گاه تعداد لایه های ما بیشتر از یکی باشد با زدن تیک این گزینه قادر خواهیم بود با کلیک بر روی هر پیکسل رنگی ، رنگ های مشابه با آن را در همۀ لایه ها انتخاب و پاک نماییم .

گزینۀ Opacity : برای درصد میزان پاک کردن است ، مثلأ با انتخاب ۱۰۰% برای آن تمام رنگ قسمت انتخابی را پاک می کند ، امّا با انتخاب ۵۰% برای آن خواهید دید ، که بعد از پاک شدن ته مایه ای از رنگ باقی می ماند .

t.javareshkian

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>